Egzotyczna podróż na pokładzie LOT-u. Do magicznego Delhi

Delhi / pixabay.com / SuanlianTangpua

  

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowego dalekodystansowego połączenia - od 17 września polecimy bezpośrednio z Polski do Indii.

Delhi to kierunek marzeń dla wielu. Nie tylko ze względu na bogatą historię i obłędne zabytki, ale też przepyszną kuchnię i piękną przyrodę. Wizyta w Delhi daje możliwość poznania historii grobowca Humajuna, czy Raj Ghat – miejsca kremacji Gandhiego. Kraj ciągnący się od Oceanu Indyjskiego po Himalaje kryje wiele zagadek, jest fantastyczną mieszaniną kultur, które dla Europejczyków są bardzo egzotyczne.

- Długo oczekiwane połączenie LOT-u do Indii staje się faktem. Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że ten niezwykły kierunek dołącza do rosnącej siatki połączeń LOT-u, a już we wrześniu tego roku, pierwszy samolot LOT-u wyląduje w sercu Indii

– ogłosił niedawno Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Poza niewątpliwymi atrakcjami turystycznymi są jeszcze kwestie biznesowe. Indie należą bowiem do największych gospodarek świata, a polskie firmy coraz częściej prowadzą interesy z kontrahentami z tego kraju. Eksperci oceniają, że jest on dla rodzimych przedsiębiorstw drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Bezpośredni lot jest również ogromnym ułatwieniem dla biznesmenów, którzy rozwijają działalność w Polsce i Unii Europejskiej.

- Potencjał pasażerski jest ogromny – między Indiami a Europą podróżuje obecnie aż 8,9 miliona pasażerów

- tłumaczy prezes Milczarski.

Rejs pomiędzy Warszawą a Delhi potrwa 7 godzin. Nowe połączenie będzie obsługiwane wyłącznie najnowocześniejszymi samolotami szerokokadłubowymi świata – Boeingami 787 Dreamlinerami. W każdym z nich pasażerowie będą mieć do dyspozycji trzy klasy podróży: biznes z fotelami rozkładającymi się do płaskich łóżek, a także wyjątkowym serwisem, ekonomiczną premium z wygodnymi fotelami i specjalnie dobranymi posiłkami i napojami, a także ekonomiczną – oferującą komfortową podróż w bardzo przystępnej cenie. Na pokładzie samolotu znajdą się produkty zawierające elementy regionalne, w tym menu w stylu indyjskim.

Rozkład połączenia do Delhi został tak ułożony, by zaoferować atrakcyjną możliwość przesiadki w Warszawie dla pasażerów także spoza Polski. Polski przewoźnik narodowy podpisał też umowę code-share z Air India, która pozwoli pasażerom na podróż na jednym bilecie z Warszawy poprzez Delhi do najdalszych zakątków m.in. Indii.

Bilety na 110 kierunków z oferty LOT-u, w tym do Delhi są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. na lot.com.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Broniarz: zawieszamy strajk. Nauczyciele: to zdrada! I pytają o stracone pieniądze. WIDEO

/ PrtSc/ Twitter

  

Choć szef ZNP oświadczył dziś, że nauczyciele zawieszają swój protest, okazało się, że decyzja nie została przedyskutowana... z uczestnikami strajku. "Jestem zawiedziona, a jako grono pedagogiczne czujemy się zdradzeni do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud" - mówi zdesperowana nauczycielka.

Od soboty 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy - poinformował dzisiaj przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Panie premierze Mateuszu Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania

- zwrócił się Broniarz do szefa rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/269067-bdquobroniarz-do-dymisjirdquo-nauczyciele-sie-wsciekli-nikt-nie-rozmawial-z-nimi-o-zawieszeniu-strajku]

Co ciekawe, okazuje się, że nauczyciele sami również dowiedzieli się o przerwaniu strajku z briefingu prasowego Broniarza. 

Jesteśmy w szoku, ale skoro strajkowaliśmy pod sztandarem ZNP, musimy dostosować się do decyzji władz związku

- powiedzieli poznańscy nauczyciele, zrzeszeni w Międzyszkolnym Komitecie Strajkowym. [polecam:https://niezalezna.pl/269065-to-o-broniarzu-malowal-na-twarzy-barwy-wojenne-po-czym-de-facto-podkulil-ogon]

A głosy niezadowolenia nie milkną. W sieci pojawił się film z konferencji prasowej, na której członek ZNP z Poznania, nauczycielka, deklaruje gotowość do... rzucenia legitymacją związku.

Jestem zawiedziona, czujemy się zdradzeni, do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód, i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud. Nie zgadzamy się, strajkujemy dalej!

- mówi.

Zobaczcie sami:

Prezydium Zarządu Krajowego Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność-Oświata" podjęło w czwartek wieczorem decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli w sobotę 27 kwietnia.

Wolny Związek Zawodowy "Solidarność - Oświata" jest organizacją członkowską Forum Związków Zawodowych. Prezydium zarządu związku podjęło taką decyzję podczas wieczornego posiedzenia w Bydgoszczy.

"Nie chcemy rozbijać jedności związków. Prowadzenie strajku ogólnopolskiego jako jeden jedyny związek - nie ma sensu. Trzeba przemyśleć strategię działania. Strajk nie jest zakończony, a zawieszony"

- powiedział przewodniczący WZZ Sławomir Wittkowicz.


Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. W środę przed posiedzeniem Rady Ministrów premier Morawiecki zapowiedział nowelizację ustawy Prawo oświatowe. Przewiduje ona, że w szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorowi szkoły, a w szczególnych przypadkach – organowi prowadzącemu, który wyznaczy nauczyciela do klasyfikacji uczniów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl