Po co ta konferencja?

  

Po co nam szczyt bliskowschodni w Warszawie? Towarzyszące mu wypowiedzi strony amerykańskiej czy izraelskiej wzburzyły Polaków i trudno się temu dziwić. Sekretarz stanu USA mówiący o roszczeniach wobec Polski, których jego kraj zrzekł się w 1960 r. (!). Premier Izraela, który ma mówić słowa, których według ambasador jego państwa nie powiedział, ale miała za to przekręcić je czołowa izraelska gazeta (!). Kretyńskie i haniebne wypowiedzi amerykańskiej dziennikarki fałszujące historię Polski i kalające pamięć tysięcy naszych rodaków, którzy zginęli z rąk Niemców za ukrywanie bądź pomoc Żydom podczas niemieckiej okupacji.

Po tego typu wypowiedziach wielu z nas zadawało sobie pytanie: po co nam ta konferencja? Z czterech powodów: 1. Bo chcemy stałych baz wojskowych USA w Polsce i zwiększenia liczby ich żołnierzy. 2. Bo duża liczba krajów arabskich reprezentowanych w Warszawie to szansa na poszerzenie naszych rynków zbytu i zwiększenia inwestycji tych krajów w Polsce. 3. Bo Polska, organizując trzecią globalną konferencję w ciągu ostatnich miesięcy, pokazała, że jest ważnym punktem odniesienia w świecie. 4. Bo to nasz kraj może być pomostem między USA a UE.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts