Szef SLD w regionie chce do europarlamentu

/ This image is a work by Wikipedia and Wikimedia Commons user Jarosław Kruk (Jrkruk).When reusing, please credit me asauthor: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0If you use my image on your website, please send me an email with webp

  

Szef świętokrzyskich struktur SLD oraz wiceprzewodniczący partii Andrzej Szejna poinformował, że zamierza startować w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Chcę, żeby województwo świętokrzyskie miało reprezentację lewicową w europarlamencie – zaznaczył polityk.

Podczas konferencji prasowej w Kielcach Szejna przypomniał, że w przeszłości zasiadał już w Parlamencie Europejskim (w latach 2004-2009), gdzie m.in. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Stanowienia Prawa.

W sobotę w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konwencja postkomunistów, w czasie której ma zostać podjęta decyzja ws. formuły startu tej partii do Parlamentu Europejskiego - w grę wchodzi wejście do koalicji budowanej przez PO lub stworzenie list lewicowych. Jak zaznaczył Szejna, sobotnia konwencja przesądzi tylko i wyłącznie o tym, czy SLD będzie w Koalicji Europejskiej, bądź ugrupowaniem proeuropejskim, które samodzielnie wystartuje w wyborach do europarlamentu.

Według niego nie wolno dopuścić, aby w najbliższej kadencji Parlamentu Europejskiego zasiadali w nim eurodeputowani antyeuropejscy, nacjonalistyczni, homofobiczni, a przede wszystkim eurodeputowani bez wykształcenia czy znajomości języków.

Wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowano w Polsce na 26 maja; na jesieni odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Niemcy: rekordowy przerzut heroiny

/ Drug Enforcement Agency, Unknown [Public domain]

  

Niemiecka służba celna poinformowała o wykryciu na granicy niemiecko-polskiej, we Frankfurcie nad Odrą, 670 kg heroiny. Podkreślono, że jest to największa partia tego narkotyku, jaką kiedykolwiek przechwycono w Niemczech.

Próbę przemytu udaremniono w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Rzecznik niemieckiej służby celnej ujawnił, że heroina, którą próbowano przemycić w ciężarówce, znajdowała się w opakowaniach Turkish Delight (rodzaj słodyczy). Prawdopodobnie pochodziła z regionu Afganistanu, Iranu i Iraku i miała zostać dostarczona do Belgii.

Dziennik "Berlinet Morgenpost" pisze w wydaniu internetowym, że ciężarówka na gruzińskich numerach rejestracyjnych jechała z Kirgistanu, a kierowcą był Turek. Został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym.

"Berlinetr Morgenpost" zwraca uwagę, że ciężarówka, której towar był zadeklarowany jako Turkish Delight, była wcześniej kontrolowana przy wjeździe na terytorium Unii Europejskiej, na granicy między Białorusią i Litwą, ale była to tylko kontrola wyrywkowa, podczas której nie wykryto heroiny.

Dziennik pisze, że na granicy niemiecko-polskiej sytuacja wyglądała inaczej. Niemieccy celnicy czekali już na tę ciężarówkę, działając na podstawie informacji, przekazanej przez osobę, która wcześniej została zatrzymana w Holandii w związku z inną sprawą. Informację tę niezwłocznie przekazano służbom niemieckim. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl