Trener z Kórnika usłyszał zarzuty. Czy molestował piłkarki?

Byłemu trenerowi piłkarek podpoznańskiego klubu Kotwica Kórnik Łukaszowi J. prokuratora postawiła zarzuty popełnienia trzech przestępstw o charakterze seksualnym wobec dwóch swoich podopiecznych. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. pixabay.com

Prokuratura wszczęła śledztwo 23 stycznia br. po zawiadomieniach, które otrzymała od pięciu byłych i obecnych zawodniczek z podpoznańskiego klubu sportowego Kotwica Kórnik. Według ich relacji, były już szkoleniowiec w trakcie wieloletniej pracy miał dopuszczać się  czynów o charakterze seksualnym.

Prowadząca postępowanie Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej przesłuchała piłkarki oraz podejrzanego, który w czwartek usłyszał trzy zarzuty.

"Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia trzech czynów o charakterze seksualnym wobec dwóch pokrzywdzonych. Został on przesłuchany, nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz zakaz pracy z młodzieżą"

- powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski.

Byłemu szkoleniowcowi grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#trener #Łukasz J. #Kotwica Kórnik

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo