Staruszka straciła ponad 270 tys. zł! Oszustka podawała się za funkcjonariusz CBŚP. Policja alarmuje

Wyrachowana oszustka okradła 73-letnią mieszkankę Gniezna. Wyłudziła nie tylko oszczędności kobiety, ale namówiła ją jeszcze na zaciągnięcie kredytów. Staruszka straciła łącznie ponad 270 tys. zł. Jak tłumaczy asp. sztab. Anna Osińska z KPP w Gnieźnie, policja ku przestrodze informuje o szczegółach tego przestępstwa.

sabinevanerp

„Tym razem oszustka podała się za oficera Centralnego Biura Śledczego Policji. Zadzwoniła na domowy telefon gnieźnianki przedstawiając się z imienia i nazwiska jako Maria Nowicka, podała też numer identyfikacyjny. Rozmowę zaczęła tak, by od samego początku utrzymywać ofiarę w niepewności i strachu. Tak, by nie była w stanie racjonalnie ocenić sytuacji, ani nikogo się poradzić”

– wskazała policjantka.

„Kobieta mówiła, że na dowód osobisty seniorki hakerzy chcą wziąć kredyt. Następnie namówiła ją do podania haseł i numeru do swojego konta bankowego. Kolejnym etapem było namówienie seniorki na wzięcie kredytów w różnych bankach. Oszustka przez cały czas była z seniorką w kontakcie, wydzwaniała do niej wielokrotnie”

– dodała Osińska.

73-latka straciła łącznie ponad 270 tys. zł.

Osińska przypomniała, że „żaden mundurowy nigdy nie bierze pieniędzy. Nigdy też osoba cywilna nie będzie brała udziału w żadnej policyjnej akcji, to jest niemożliwe”.

Policja apeluje, by w przypadku „podejrzanej rozmowy”, podczas której rozmówca chce pieniędzy, natychmiast się rozłączyć. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pieniądze #oszustwo #złodzieje #Metoda na policjanta CBŚP

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo