Jacek Sasin o publikacji „Jerusalem Post”: „Presja, jaką wywiera Polska, przynosi skutek”

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari zdementowała podane przez dziennik "Jerusalem Post" informacje nt. wypowiedzi w Warszawie premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Do sprawy odniósł się w „Sygnałach dnia” Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Wczoraj burzę wywołała publikacja "Jerusalem Post", którego dziennikarz twierdził, że przebywający w Polsce na konferencji bliskowschodniej Benjamin Netanjahu miał powiedzieć o współodpowiedzialności narodu polskiego za Holocaust.

W wiadomości skierowanej do dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM Marka Korowajczyka informację tę zdementowała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

"Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali"

- podkreśliła Azari.

O tej kwestii rozmawiał z Katarzyną Gójską Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Nie ma powodu, by nie ufać komunikatowi ambasador Anny Azari. Pierwsza informacja podana przez „Jerusalem Post” zszokowała nas. Jeśli taka wypowiedź miałaby miejsce, byłaby skandaliczna – bo skrajnie nieprawdziwa. Będziemy tę sprawę do końca wyjaśniać, nie możemy tutaj pozostawić żadnych niedomówień. Wydaje się, że to, co napisała pani ambasador, oddaje rzeczywistość. Z tego, co słyszymy, nie ma jakiegoś nagrania z tej wypowiedzi. To było nieformalne spotkanie z dziennikarzami

– powiedział Sasin.

Dodał, że w tej sytuacji, takie przekłamanie być może mogło powstać, tym bardziej, że „z tego co donoszą media, również ci dziennikarze uczestniczący w tym spotkaniu spierali się, co tak naprawdę premier Netanjahu powiedział”.

„Myślę, że możemy powiedzieć w tym momencie, że oświadczenie pani ambasador w jakiś sposób sytuację wyjaśnia, natomiast tego typu wypowiedzi padają, one czynią szkodę, a potem są prostowane, dobrze że są prostowane. To pokazuje, że presja, którą Polska i rożnego rodzaju środowiska polskie wywierają w tej sprawie przynosi skutek, ale to też pokazuje, jak dużo pracy jeszcze do wykonania przed nami. Tej pracy się podjęliśmy jako rząd i działamy"

– powiedział Sasin.

Dodał, że oświadczenie Anny Azari jest jednoznaczne i wyjaśnia całą sprawę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znany sklep internetowy pod lupą Komisji Europejskiej. Chodzi o wykorzystanie poufnych danych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PhotoMIX-Company

  

Komisja Europejska poinformowała dzisiaj o wszczęciu formalnego dochodzenia antymonopolowego, by ocenić, czy wykorzystanie przez Amazon poufnych danych od niezależnych sprzedawców detalicznych handlujących na tej platformie narusza reguły konkurencji UE.

- Europejscy konsumenci coraz częściej robią zakupy online. Handel elektroniczny zwiększył konkurencję detaliczną i przyniósł większy wybór oraz lepsze ceny. Musimy zapewnić, by duże platformy internetowe nie eliminowały tych korzyści przez antykonkurencyjne działania. Dlatego postanowiłam bardzo dokładnie przyjrzeć się działaniom Amazona i jego podwójnej roli jako platformy sprzedażowej oraz sprzedawcy detalicznego i ocenić zgodność jego praktyk z zasadami UE

- oświadczyła unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Amazon sprzedaje produkty na swojej stronie internetowej jako sprzedawca detaliczny, ale jest też platformą tworzącą rynek, na którym niezależni sprzedawcy mogą sprzedawać produkty bezpośrednio konsumentom.

KE podkreśliła, że udostępniając rynek sprzedawcom, Amazon cały czas gromadzi dane o aktywności firm na platformie. Ze wstępnych ustaleń KE wynika, że Amazon korzysta z wrażliwych informacji na temat sprzedawców na swoim rynku, ich produktów i transakcji na stronie internetowej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl