Pomnik Jana Olszewskiego w Warszawie? Radni PiS przygotowali projekt w tej sprawie

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą, by w Warszawie stanął pomnik byłego premiera Jana Olszewskiego. Przygotowali w tej sprawie projekt stanowiska. Chcą, by rada miasta zajęła się nim w czwartek. Politycy zapowiedzieli ponadto, że będą podnosić też m.in. temat bezpłatnych żłobków i przetargu na tramwaje.

Jan Olszewski
youtube.com/print screen prezydent.pl

Dziś na sesji zebrali się stołeczni radni.

Przed rozpoczęciem sesji szef radnych PiS Cezary Jurkiewicz poinformował, że jego klub przygotował projekt stanowiska upamiętniającego zmarłego w ubiegłym tygodniu byłego premiera Jana Olszewskiego. W stanowisku radni PiS chcą wezwać prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego do umożliwienia prac nad pomnikiem Jana Olszewskiego.

„Niech ten pomnik będzie świadectwem wspólnego zaangażowanie w upamiętnienie osób, które ponad wszelką wątpliwość były opoką Polaków w czasach zniewolenia”

– głosi stanowisko przygotowane przez radnych PiS.

Radni podkreślili, że Jan Olszewski był „premierem pierwszego niekomunistycznego rządu RP po 1989 roku”.

Ponadto radni PiS poinformowali, że ostatnio dostali ponad 200-stronnicowy projekt zmian w regulaminie dotyczącym przyjmowania dzieci do żłobków. Tomasz Herbich (PiS) mówił, że na posiedzeniu komisji władze miasta starały się wprowadzić uchwały ws. żłobków, które przewidywały m.in. obniżenie punktacji dla rodziców, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi.

Herbich powiedział, że po interwencji radnych PiS udało się podnieść punktację dla rodziców, którzy są osobami niepełnosprawnymi i dla rodziców, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi, a wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej wycofał się z podwyżki opłat w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności dziecka ponad 30 dni.

Sebastian Kaleta (PiS) przypominał, że bezpłatne żłobki dla wszystkich dzieci to kluczowa obietnica prezydenta Trzaskowskiego, a w budżecie miasta – jak stwierdził - nie zarezerwowano środków na ten cel.

Radni PiS krytykowali również władze stolicy za – jak twierdzą – kolejne odsunięcie w czasie podwyżek dla nauczycieli.

Zapowiedzieli także, że będą podejmować działania ws. przetargu na dostawę 213 tramwajów dla Warszawy, którym wygrała firma Hyundai Rotem Company. Zapowiedzieli, że o tę sprawę będą pytać na posiedzeniu komisji rewizyjnej. Dariusz Lasocki (PiS) mówił, że dla Trzaskowskiego Warszawa jest poligonem doświadczalnym. Lasocki przypomniał, że wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz w liście otwartym do prezydenta stolicy wyraził niezadowolenie z wygrania przez Hyundai Rotem Company przetargu. W opinii wojewody bydgoska Pesa ma większe doświadczenie od koreańskiej firmy w dostawach nowoczesnego taboru.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PiS #radni #Warszawa #pomnik #Jan Olszewski

redakcja
Sonda
Wczytuję sondę...

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo