Prowokacja na Berlinale? Deneuve do Polaków: zmieńcie sobie rząd

Moje przesłanie do Polaków jest proste. Zmieńcie rząd. Najważniejsze, co mogę poradzić Polakom to tolerancja - te słowa wypowiedziane przez Catherine Deneuve podczas jednej z konferencji na festiwalu filmowym w Berlinie wywołały poruszenie. Zdaniem obecnego na spotkaniu reportera Cezarego Gmyza, wypowiedź francuskiej gwiazdy była sprowokowana pytaniami... polskich dziennikarzy!

Lech Wałęsa w słynnej już koszulce "OTUA" u boku Catherine Deneuve
fot. Twitter/PresidentWalesa

Podczas trwającego festiwalu filmowego w Berlinie odbyło się spotkanie Catherine Deneuve z dziennikarzami. Podczas niego padły zaskakujące słowa skierowane do Polaków:

Moje przesłanie do Polaków jest proste. Zmieńcie rząd. Najważniejsze, co mogę poradzić Polakom to tolerancja. Ze swojego doświadczenia wiem, że to przychodzi z czasem. Ja całe życie spotykałam się z innymi, otwierałam się na drugich. Teraz nie mam problemu, by ich zaakceptować

- powiedziała francuska gwiazda.

Jak się jednak okazało, wypowiedź aktorki była sprowokowana nachalnymi  pytaniami... polskich dziennikarzy! Świadkiem zajścia był korespondent TVP Cezary Gmyz:

Na spotkaniu z Francuzką obecny był też były prezydent Lech Wałęsa, który pochwalił się na Twitterze zdjęciem z Deneuve:

 

 

Źródło: niezalezna.pl, FAKT24.pl, Twitter

#Berlinale #Catherine Deneuve

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo