Nietykalny Stefan Michnik

  

Zbrodniarze i oprawcy z aparatu bezpieczeństwa PRL mają się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do ich ofiar. Katów nie dotknęły żadne rozliczenia – jeśli nawet tracili pracę w bezpiece i sądownictwie, to czekało ich miękkie lądowanie w innych instytucjach. Sztandarowym przykładem jest Stefan Michnik, przyrodni brat redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Mieszkającemu obecnie w Szwecji zbrodniarzowi stalinowskiemu nie stała się żadna krzywda w PRL. Nigdy nie odpowiedział za wyroki śmierci, które wydawał, a które były jawnym pogwałceniem prawa. Kilka dni temu sąd Rejonowy w Göteborgu nie wyraził zgody na wydanie Michnika polskim władzom. Powodem odmowy jest przedawnienie zarzucanych mu czynów oraz jego szwedzkie obywatelstwo. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że polskie państwo nadal będzie ubiegało się o ekstradycję Stefana Michnika. Czyny, które popełnił, były zbrodnią przeciwko ludzkości nieulegającą przedawnieniu. Aktywnie uczestniczył w systemie, którego celem była zagłada polskich elit – i za to powinien być osądzony. Polskie państwo jest to winne ofiarom Stefana Michnika.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts