Złożą kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Getta

/ By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27318809

  

Premier Mateusz Morawiecki, wiceprezydent USA Mike Pence i premier Izraela Benjamin Netanjahu złożą dziś wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Premier Morawiecki i wiceprezydent Pence złożą też wieńce przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Pence i Netanjahu, którzy uczestniczą w konferencji bliskowschodniej w Warszawie, dzisiaj odbędą spotkania bilateralne z polskim premierem. Z szefem izraelskiego rządu Morawiecki spotka się przed południem.

Spotkanie z wiceprezydentem Pence'm odbędzie się dzisiaj przed godz. 17:00. Po nim zaplanowano rozmowy delegacji polskiej i amerykańskiej.

Tematem rozmów z wiceprezydentem USA będzie m.in. dalsze wzmocnienie partnerstwa w obszarze bezpieczeństwa, w tym energetycznego, dwustronna współpraca gospodarcza, w szczególności w obszarze nowoczesnych technologii, innowacyjnego przemysłu oraz w sektorze zbrojeniowym

- poinformowała rzecznik prasowa rządu Joanna Kopcińska.

Dodała, że tematem rozmów z premierem Izraela będą m.in. zagadnienia dotyczące stosunków dwustronnych, a także współpraca w formacie Grupa Wyszehradzka plus Izrael. Najbliższe spotkanie w tym formacie odbędzie się 19 lutego w Izraelu.

Pence i Netanjahu przebywają w Warszawie w związku z konferencją na temat Bliskiego Wschodu. Konferencja rozpoczęła się w środę wieczorem od uroczystego obiadu powitalnego na Zamku Królewskim. W spotkaniu udział biorą delegacje z kilkudziesięciu krajów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wycieczkowiec "Viking Sky" bezpieczny

/ cocoparisiene

  

Na statku wycieczkowym "Viking Sky" z ponad 1300 osobami na pokładzie, który w sobotę po awarii silnika zaczął dryfować w pobliżu zachodniego wybrzeża Norwegii, uruchomiono trzy z czterech silników - podały w niedzielę norweskie służby ratunkowe.

Jednostka będzie odholowana do portu Molde.

Wczesnym rankiem w niedzielę liniowiec poruszając się prędkością 2-3 węzłów oddalał się od linii brzegowej usianej niebezpiecznymi rafami w regionie More og Romsdal.

Spektakularna operacja ewakuacji pasażerów śmigłowcami była kontynuowana w niedzielę rano - powiedział agencji AFP rzecznik prasowy Centrum Ratunkowego na zachodnią Norwegię, Per Fjeld.

"Działają trzy z czterech silników, więc statek może teraz poruszać się sam” - dodał.

338 z 1373 pasażerów "Viking Sky" zostało już ewakuowanych śmigłowcami ze statku na ląd, 17 z nich trafiło do szpitala - poinformował przedstawiciel policji Borge Amdam.

Według policji większość pasażerów to Brytyjczycy i Amerykanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl