Nawałka skomentował porażkę Lecha. "Porażki uczą, zwycięstwa cieszą"

Adam Nawałka / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Gromy spadły na piłkarzy Lecha Poznań po ubiegłotygodniowej porażce na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Trener Adam Nawałka zapewnia jednak, że w drużynie nikt nie załamuje rąk po nieudanej inauguracji i liczy na komplet punktów w piątek w Gliwicach.

"Kolejorz" zanotował falstart, a do tego na tle lubinian prezentował się dość przeciętnie. Zagłębie zresztą mogło wygrać wyżej, Filip Starzyński nie wykorzystał rzutu karnego, a Bartłomiej Pawłowski trafił w słupek i poprzeczkę. Nawałka nie ukrywa, że też liczył na lepszy start w wykonaniu swoich podopiecznych.

"Co tu dużo mówić, inauguracja nam nie wyszła, porażka bardzo boli, bo oczekiwania wszystkich były zupełnie inne. Nie można jednak załamywać rąk, nie pozwolę na to, żeby zawodnicy chociaż na centymetr spuścili głowy. Przeprowadziliśmy dokładną analizę, ale zostawiamy ten mecz po stronie doświadczeń. Porażki uczą, a zwycięstwa cieszą - tak to traktujemy i z pełnym optymizmem podchodzimy do następnego meczu"

- mówi Nawałka.

Jednak nie zamierza lekceważyć Piasta Gliwice.

"To solidny zespół prowadzony przez bardzo dobrego trenera. Czeka nas trudne spotkanie, ale jedziemy po zwycięstwo"

- podkreślił.

W Gliwicach to będzie też pojedynek dwóch byłych selekcjonerów reprezentacji Polski - Waldemara Fornalika i Nawałki, ale opiekun Lecha z dystansem podchodzi do tego typu rywalizacji.

"Dla mnie liczy się walka na boisku, nie na ławce trenerskiej. Na pewno przed meczem z trenerem Fornalikiem się przywitamy i będziemy sobie życzyć przede wszystkim sportowej rywalizacji"

- zaznaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

54 delegacje przybędą do Polski

zdjęcie ilustracyjne / Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

  

54 delegacje państwowe i reprezentujące organizacje międzynarodowe potwierdziły dotychczas udział w uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, która 27 stycznia odbędzie się w Miejscu Pamięci. Oficjalne dane na temat potwierdzenia udziału w uroczystościach podało Muzeum Auschwitz.

Placówka poinformowała, że udział ostatnio zapowiedziały delegacje: Bośni i Hercegowiny z członkiem prezydium tego kraju Szefikiem Dżaferoviciem na czele, Bułgarii pod przewodnictwem premiera Bojko Borisowa, a także Republiki Korei, którą będzie reprezentował ambasador Sun Mira.

Wcześniej przyjazd na ceremonię rocznicową potwierdziły: Albania, Argentyna, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Irlandia, Izrael, Kanada, Kazachstan, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Mołdawia, Monako, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry i Wielka Brytania.

Reprezentowane będą również Rada Europejska, Rada Europy, Organizacja Nardów Zjednoczonych oraz UNESCO.

Gospodarzem uroczystości będzie prezydent RP Andrzej Duda.

O składzie delegacji decyduje każdy kraj z osobna.

Zgodnie z informacją Muzeum Auschwitz najważniejszymi gośćmi będą byli więźniowie i ocaleni z Holokaustu, których z całego świata przyjedzie ponad 200.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypada 27 stycznia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts