Po ceremonii oficjalnego przywitania wiceprezydenta USA i jego małżonki Karen Pence w Belwederze odbędzie się spotkanie „w cztery oczy” Pence'a z prezydentem Andrzejem Dudą oraz polsko-amerykańskie rozmowy plenarne. Po zakończeniu rozmów, po godz. 16, planowane są oświadczenia polskiego prezydenta i wiceprezydenta USA dla mediów.

Wcześniej Pence i jego małżonka wraz z polską parą prezydencką spotkali się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie.

Wieczorem Duda i Pence wezmą udział w kolacji powitalnej na Zamku Królewskim, która zainauguruje odbywającą się w Warszawie konferencję bliskowschodnią. Obaj politycy mają zwrócić się z przesłaniem do zgromadzonych na Zamku gości konferencji. Według wcześniejszych zapowiedzi Białego Domu wiceprezydent ma zobowiązać się w imieniu Stanów Zjednoczonych "do pracy z partnerami, aby pomóc budować silny, bezpieczny i samodzielny gospodarczo Bliski Wschód". Po nich głos zabrać mają m.in. przedstawiciele państw arabskich i Izraela, którzy zaprezentują swoje postrzeganie sytuacji w regionie.

W czwartek wiceprezydent USA spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. Obaj politycy mają też wspólnie otworzyć na Stadionie Narodowym sesję konferencji bliskowschodniej dotyczącą sytuacji humanitarnej w regionie. Tego dnia spodziewane jest także spotkanie Pence'a z premierem Benjaminem Netanjahu.

Z kolei w piątek Pence w towarzystwie prezydenta Dudy mają złożyć wspólną wizytę w b. niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.