Banany, stos papierów na biurku, pojemnik z jedzeniem. Tak Trzaskowski przyjął ambasadora

zdjęcie ilustracyjne / Andrii Deshchytsia/Twitter

  

Jeśli Rafał Trzaskowski pozostawi Warszawę w takim stanie, w jakim utrzymuje swój gabinet, to biada polskiej stolicy. Prezydenta Warszawy odwiedził ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia. Uwagę internautów przyciągnęło jednak przede wszystkim zdjęcie gabinetu wykonane podczas wizyty dyplomaty.

"Przyjmujesz poważnego gościa u siebie w Ratuszu, w końcu jest ambasador Ukrainy w Polsce, to możesz przynajmniej posprzątać ze stołu książki, porozrzucane papiery i na koniec schować banany. No co za zwyczaje"

- skomentował na Twitterze Michał Pretm, prowadzący niegdyś bloga HGW Watch.

I faktycznie: zdjęcie z wizyty ambasadora nie świadczy dobrze o prezydencie Trzaskowskim. Polityk PO nie uprzątnął nawet biurka, na którym piętrzą się książki i dokumenty. Widać też... pojemnik z jedzeniem i kilka bananów. A na fotelu przy biurku z komputerem widać zawieszony czarny fragment garderoby:

Strach pomyśleć, w jakich warunkach Trzaskowski przyjmuje innych gości z zagranicy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl