Sikorski zrobił sondę - ale nie taki miał być wynik. „Niedorżnięta wataha dała radę”

Radosław Sikorski / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Radosław Sikorski najwyraźniej popłynął na fali rzekomej bomby "Gazety Wyborczej" i na Twitterze stworzył sondę. - Czy chciałby Pan/Pani robić interesy z kimś, kto jest #UczciwyJakKaczyński? - pytał były szef dyplomacji z rządu Donalda Tuska. Wynik ankiety musiał go bardzo zaskoczyć biorąc pod uwagę fakt, że Sikorski blokuje tych użytkowników, których zdanie jest odmienne do jego własnego.

"Gazeta Wyborcza" zapowiadała bombę. Wraz z Tomaszem Lisem podgrzewano atmosferę do tego stopnia, że opinia publiczna spodziewała się czegoś naprawdę przełomowego. Nic więc dziwnego, że "taśmy Kaczyńskiego" przeszły bez echa, bo potwierdziły one jedynie, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nie podejmuje działań niezgodnych z prawem. 

Opozycja usilnie jednak stara się coś z tej pseudoafery wyciągnąć. Radosław Sikorski zrobił nawet twitterową sondę.

Czy chciałby Pan/Pani robić interesy z kimś, kto jest #UczciwyJakKaczyński?

- pyta internautów były minister spraw zagranicznych z rządu PO-PSL.

55 proc. respondentów odpowiedziało na to pytanie twierdząco. Mimo, że jak przypominają internauci, Sikorski zablokował większość użytkowników o odmiennych poglądach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Irlandczycy gotowi na bezumowny brexit?

zdjęcie ilustracyjne / / fotoblend

  

Brytyjski dziennik gospodarczy "Financial Times" poinformował, że projekt irlandzkiego budżetu na 2020 roku oparty będzie o założenie, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez porozumienia ws. warunków wyjścia ze Wspólnoty.

Według gazety rząd Leo Varadkara jest zdeterminowany, aby sprzeciwić się jakimkolwiek naciskom ze strony Londynu dot. ustępstw w sprawie mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (tzw. backstopu), co może potencjalnie doprowadzić do konfrontacji z brytyjskimi władzami przed planowanym na koniec października br. terminem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"FT" przypomniało, że główni kandydaci do zastąpienia ustępującej brytyjskiej premier Theresy May - w tym były minister spraw zagranicznych i były burmistrz Londynu Boris Johnson - argumentowali w ostatnich dniach, że będą w stanie przekonać UE do zmiany dotychczasowego stanowiska dotyczącego przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z UE.

"Gotowość Varadkara do przyjęcia budżetu, który zakłada bezumowne wyjście Brytyjczyków z Unii Europejskiej wskazuje jednak, że (irlandzki szef rządu) byłby bardziej skłonny doprowadzić do chaotycznego brexitu niż dokonać w ostatniej chwili jakichś ustępstw ws. granicy"

- zaznaczono.

Jednocześnie redakcja zwróciła uwagę, że decyzja Dublina o przyjęciu konserwatywnych zapisów jest "o tyle znacząca, że pozbawiłaby Varadkara możliwości zabiegania o względy wyborców przez hojne zapisy w budżecie państwa" w kontekście spodziewanych w przyszłym roku wyborów parlamentarnych w Irlandii.

Dziennik podkreślił jednocześnie, że irlandzki minister finansów Paschal Donohoe mówił wcześniej, że jego rząd podejmie decyzję o założeniach budżetowych "w dalszej części roku".

Jak jednak dodano, biorąc pod uwagę, że projekt ustawy o finansach publicznych powinien zostać przedstawiony na początku października - kilka tygodni przed spodziewaną datą brexitu - to władze w Dublinie oprą się najprawdopodobniej o najbezpieczniejszy scenariusz bezumownego wyjścia ze Wspólnoty, który mógłby się poprawić w razie innego rozwoju wydarzeń.

Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską najpóźniej 31 października br.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl