Sikorski zrobił sondę - ale nie taki miał być wynik. „Niedorżnięta wataha dała radę”

Radosław Sikorski / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Radosław Sikorski najwyraźniej popłynął na fali rzekomej bomby "Gazety Wyborczej" i na Twitterze stworzył sondę. - Czy chciałby Pan/Pani robić interesy z kimś, kto jest #UczciwyJakKaczyński? - pytał były szef dyplomacji z rządu Donalda Tuska. Wynik ankiety musiał go bardzo zaskoczyć biorąc pod uwagę fakt, że Sikorski blokuje tych użytkowników, których zdanie jest odmienne do jego własnego.

"Gazeta Wyborcza" zapowiadała bombę. Wraz z Tomaszem Lisem podgrzewano atmosferę do tego stopnia, że opinia publiczna spodziewała się czegoś naprawdę przełomowego. Nic więc dziwnego, że "taśmy Kaczyńskiego" przeszły bez echa, bo potwierdziły one jedynie, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nie podejmuje działań niezgodnych z prawem. 

Opozycja usilnie jednak stara się coś z tej pseudoafery wyciągnąć. Radosław Sikorski zrobił nawet twitterową sondę.

Czy chciałby Pan/Pani robić interesy z kimś, kto jest #UczciwyJakKaczyński?

- pyta internautów były minister spraw zagranicznych z rządu PO-PSL.

55 proc. respondentów odpowiedziało na to pytanie twierdząco. Mimo, że jak przypominają internauci, Sikorski zablokował większość użytkowników o odmiennych poglądach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl