Spektakl "Być jak Beata" wyreżyserowała dla Teatru Powszechnego w Szczecinie Magda Miklasz. Twórczyni zaznaczyła, że scenariusz opowiada głównie o "ludziach, którzy słuchają Beaty Kozidrak".

Przez to może stworzyć się bardzo ciekawy obraz artysty, zanurzonego w Polsce ostatnich 40 lat

 – podkreśla Miklasz.

Scenariusz, którego autorami są Piotr Domalewski i Żelisław Żelisławski, wykorzystuje teksty piosenek Beaty Kozidrak. Spektakl złożony jest z monologów postaci – przede wszystkim fanów muzyki artystki. 

Przy wyborze piosenek do scenariusza – mając na uwadze to, że Bajm jest nadal aktywnym, koncertującym zespołem – nie chcieliśmy postawić tylko na hity, ale też wyciągnąć parę zapomnianych piosenek, przede wszystkim z lat 80., z płyty "Martwa woda" które wydawały nam się szalenie ciekawe

– powiedział Żelisław Żelisławski.

W spektaklu zostały wykorzystane także znane przeboje Beaty Kozidrak i Bajmu, m.in. "Piechotą do lata", "Małpa i ja" czy "U stóp szklanych gór".

W uroczystej premierze sztuki udział wzięła sama Beata Kozidrak. Jednak, jak zdradziła wokalistka w jednym z ostatnich wywiadów, to nie koniec artystycznych niespodzianek inspirowanych jej osobą: wiele wskazuje na to, że już niedługo w kinach zobaczymy film biograficzny o wokalistce Bajmu:

Jest już gotowy scenariusz musicalu, który napisał genialny reżyser Piotr Domalewski, twórca znanego filmu "Cicha noc". Jesteśmy po pierwszych rozmowach 

- zdradza Beata Kozidrak w rozmowie z magazynem "Party". 

Piosenkarka powiedziała też, że prawdopodobnie zagra w tym filmie główną rolę, czyli siebie:

Jestem otwarta na propozycje i nie ukrywam, że taki pomysł bardzo mi się podoba.

- deklaruje Kozidrak.