Podrobili dowody osobiste. Wpadli

/ 3839153

  

Trzech obywateli Gruzji, którzy posługiwali się podrobionymi czeskimi dowodami osobistymi, zatrzymali na wrocławskim lotnisku funkcjonariusze Straży Granicznej.

Jak poinformowała  mjr Joanna Konieczniak, p.o. rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Gruzini, którzy chcieli nielegalnie przekroczyć granicę Polski, zostali zatrzymani w sobotę na wrocławskim lotnisku.

Pierwszy z mężczyzn chciał lecieć z Wrocławia do Londynu.

"Stawił się do kontroli granicznej, okazując funkcjonariuszom Straży Granicznej czeski dowód osobisty. Dokument ten od razu wzbudził wątpliwości kontrolującego funkcjonariusza co do autentyczności. W wyniku dodatkowych sprawdzeń okazało się, że dokument ten został podrobiony na wzór oryginalnego"

- przekazała Konieczniak.

Gruzin został zatrzymany. Jak się okazało, do Polski przyleciał na podstawie własnego paszportu, a do Londynu chciał wylecieć już jako obywatel Republiki Czeskiej.

"Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres próby dwóch lat"

- podała Konieczniak. Ma on także opuścić Polskę w ciągu 15 dniu. Nie może też wrócić do krajów z obszaru Schengen przez dwa lata.

Kolejnych dwóch Gruzinów Straż Graniczna zatrzymała w strefie ogólnodostępnej wrocławskiego lotniska. Również mieli fałszywe czeskie dowody osobiste.

"Obaj zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na używaniu jako autentycznego dokumentu podrobionego lub przerobionego"

- dodała rzecznik. Podobnie jak pierwszy zatrzymany również ci dwaj obywatele Gruzji dobrowolnie poddali się karze sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Papież: krzyż dźwiga cała ludzkość

/ twitter.com/Pontifex_ln

  

Papież Franciszek na zakończenie Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum mówił o "wszystkich krzyżach świata" i modlił się za osoby spragnione sprawiedliwości oraz pokoju, a także za migrantów i dzieci "zranione w ich niewinności i czystości".

Po wysłuchaniu rozważań przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej Franciszek odmówił słowa modlitwy.

"Panie Jezu, pomóż nam zobaczyć w Twym Krzyżu wszystkie krzyże świata: krzyż osób złaknionych chleba i miłości, krzyż osób samotnych i opuszczonych nawet przez własne dzieci i krewnych, krzyż osób spragnionych sprawiedliwości i pokoju"

- powiedział papież.

Franciszek modlił się za tych, którzy nie znajdują pocieszenia w wierze, za ludzi starszych, uginających się "pod ciężarem lat i samotności".

Następnie papież mówił o "krzyżu migrantów, którzy trafiają na zamknięte drzwi z powodu strachu i serc zaryglowanych przez polityczne rachuby", oraz o "krzyżu maluczkich, zranionych w ich niewinności i w ich czystości".

W czasie Drogi Krzyżowej, poświęconej ofiarom niewolnictwa i handlu ludźmi oraz migrantom, modlono się za "nowych ukrzyżowanych na Ziemi" i za tych, którzy doświadczyli tortur, "nienawiści i zemsty".

Podkreślił, że krzyż dźwiga ludzkość, która "błąka się w mroku niepewności i ciemnościach kultury tego, co chwilowe".

"Niosą go - dodał - rodziny rozbite z powodu zdrady, uwodzicielstwa złego albo zabójczej lekkomyślności i egoizmu".

Wspomniał również o "krzyżu konsekrowanych", którzy niezmordowanie starają się nieść światu światłość Boga i czują się "odtrąceni, wyśmiani i upokorzeni".

"Jest - wskazał - krzyż Twoich dzieci, które wierząc w Ciebie i starając się żyć zgodnie z Twoim słowem, spychani są na margines i odrzucani nawet przez własne rodziny i swych rówieśników".

Papież zaznaczył:

"Jest krzyż naszych słabości, naszych hipokryzji, naszej zdrady, naszych grzechów i licznych naszych niedotrzymanych obietnic, krzyż Twego Kościoła, Twej oblubienicy, która czuje się stale atakowana od wewnątrz i z zewnątrz".

Wymienił także cierpienia Ziemi - "wspólnego domu, który poważnie więdnie na naszych egoistycznych oczach, oślepionych chciwością i władzą".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl