Kreml „przytulił” sławnego trenera. Będzie gwiazdą propagandowej tuby Moskwy

Słynny trener piłki nożnej, Portugalczyk Jose Mourinho stracił pracę w Wielkiej Brytanii i... dołączył do zespołu rosyjskiej telewizji propagandowej RT (dawniej Russia Today). Były mentor Realu Madryt i Manchester United, który już gościł na rosyjskiej antenie, poprowadzi swój program „Na linii z Jose Mourinho” („On the touchline with Jose Mourinho”).

Jose Mourinho
print screen YouTube RT

Zwolniony w 2018 r. z Manchester United Portugalczyk rozpocznie na dobre swoją karierę gwiazdy u Rosjan 7 marca.

Według służby prasowej RT, w ramach programu Mourinho „będzie prognozował, jak potoczą się nadchodzące mecze i dzielił się swoją opinią eksperta o jednym z największych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń w europejskiej piłce – meczach Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2018-2019”.

56-letni Portugalczyk już współpracował z RT… latem 2018 r. Mourinho współtworzył wydania specjalne, poświęcone Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej 2018, komentując mecze. „Filmy z analizami trenera miały miliony odsłon na YouTube” – chwali się rosyjska prasa.

Mourinho w grudniu ub.r. stracił stanowisko trenera Manchesteru United. Wówczas rosyjska prasa pisała o nim tak:

„Pomocnik Manchesteru United, Paul Pogba, powiedział, że ponownie zaczął cieszyć się piłką nożną po tym, jak Jose Mourinho opuścił stanowisko głównego trenera”.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl,newsru.com,gazeta.ru,rt.com

 

#piłka nożna #Rosja #Portugalczyk #Wielka Brytania #Manchester United #Russia Today #RT

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo