W Tajlandii ruszyły wielkie manewry Cobra Gold

/ flickr.com

  

We wtorek na północy Tajlandii odbyła się ceremonia otwarcia organizowanych przez ten kraj wspólnie z USA dorocznych ćwiczeń wojskowych Cobra Gold, jednych z największych tego typu ćwiczeń w regionie indopacyficznym.

W tegorocznej edycji ćwiczeń aktywnie uczestniczy – oprócz USA i Tajlandii – również Singapur, Japonia, Chiny, Indie, Indonezja, Malezja i Korea Południowa. Kolejne 20 państw bierze udział w charakterze obserwatorów – podała agencja Associated Press.

Podczas ceremonii otwarcia pełniący obowiązki szefa misji dyplomatycznej USA w Tajlandii Peter Haymond powiedział, że celem ćwiczeń jest wzmocnienie współpracy i interoperacyjności. W komunikacie ambasady USA w Bangkoku podkreślono, że ćwiczenia są „integralną częścią zobowiązania USA do wzmocnienia zaangażowania w regionie”.

Tegoroczne ćwiczenia Cobra Gold potrwają do 22 lutego i składają się z trzech elementów: treningu wojskowego w terenie, ćwiczeń związanych z niesieniem pomocy humanitarnej oraz pomocy w przypadku katastrof. Wśród celów wymienionych w komunikacie ambasady znalazły się „wzmocnienie bezpieczeństwa na morzu, zapobieganie zagrożeniom chorobowym i łagodzenie ich oraz odpowiedź na duże katastrofy naturalne”.

Ćwiczenia Cobra Gold odbywają się po raz 38. Według komunikatu ambasady weźmie w nich udział 4,5 tys. żołnierzy amerykańskich. Japońska agencja Kyodo podała natomiast, że w sumie będzie w nich uczestniczyło 10 tys. osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Centrum Prasowe PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont ulicy Garbary. Wkrótce koniec!

/ poznan.pl

  

Szybkie tempo prac i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót na ul. Garbary w Poznaniu – poinformował poznański magistrat. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się po całej szerokości ulicy.

Celem prac prowadzonych na jednej z głównych poznańskich ulic jest przygotowanie ulicy Garbary do wprowadzenia buspasa. Remont nawierzchni prowadzony jest na lewym pasie jezdni, na odcinku od ulicy Wielkiej do posesji nr 48.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że szybkie tempo prac remontowych i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się już po całej szerokości ulicy.

"Następny etap został zaplanowany już od 2 do 7 marca, kiedy drogowcy z Zakładu Robót Drogowych wyremontują prawy pas na odcinku od ulicy Estkowskiego do ulicy Wielkiej. Tydzień przerwy między kolejnymi etapami jest spowodowany koniecznością odtworzenia jezdni pobliskich ulic Mostowej i Wszystkich Świętych wraz ze skrzyżowaniem ulic Wszystkich Świętych i Garbary"

– podał Urząd Miasta Poznania.

Następnie na ulicy wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni środkowego pasa na odcinku od okolic przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Wielkiej. Przy sprzyjającej pogodzie prace te rozpoczną się 7 marca i potrwają tydzień.

Magistrat podał, że koleje działania na ul. Garbary uzależnione będą od rozpoczęcia robót na ul. Jana Pawła II, gdzie dobudowany zostanie trzeci pas jezdni; od ronda Śródka w kierunku ul. Berdychowo.

Ulica Garbary to jedna z głównych dróg w ścisłym centrum Poznania. Według danych zaprezentowanych przez Urzędu Miasta Poznania, poruszające się nią autobusy czterech linii przewożą dziennie ok. 15 tys. osób. Według rozkładu jazdy autobusy powinny przejechać ul. Garbary w ciągu pięciu minut, ale ze względu m.in. na natężenie ruchu w centrum często zdarzają się opóźnia. Magistrat wskazał, że wprowadzenie buspasa w tym miejscu pozwoli zminimalizować rozbieżności pomiędzy rozkładowym a rzeczywistym czasem przejazdu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts