Szef MSWiA otworzył wyjątkową wystawę

/ Twitter/ MSWiA

  

Takimi akcjami jak misja polskich strażaków w Szwecji pokazujemy, że można na nas liczyć i jesteśmy wiarygodni, a ta wystawa jest dowodem tej wiarygodności - powiedział minister Joachim Brudziński. Szef MSWiA otworzył w Parlamencie Europejskim w Strasburgu wystawę poświęconą polskim strażakom w Szwecji pt. "Polska Solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji".

W sierpniu 2018 roku polscy strażacy podczas 14-dniowej misji pomagali szwedzkim służbom w walce z pożarami lasów. Wydarzenia ma przypomnieć wystawa zdjęć w Parlamencie Europejskim w Strasburgu "Polska Solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji", którą we wtorek otworzył minister Joachim Brudziński. W spotkaniu wzięli udział m.in. strażacy, którzy uczestniczyli w misji.

Szef MSWiA Joachim Brudziński otwierając wystawę podkreślił, że "takimi akcjami jak misja polskich strażaków w Szwecji pokazujemy, że można na nas liczyć i jesteśmy wiarygodni, a ta wystawa jest dowodem tej wiarygodności" - napisało na Twitterze MSWiA.

W jednym z wpisów dodano:

Szef MSWiA dodał, że jest dumny, że jako minister SWiA może zaprosić "do obejrzenia tej niezwykłej wystawy prezentującej naszą polską solidarność z Europejczykami".

Brudziński podziękował za życzliwość ministrowi gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markowi Gróbarczykowi. Zaznaczył, że to również "dzięki jego staraniu polscy strażacy zostali przewiezieni do Szwecji za darmo". "Polska Żegluga Morska stanęła na wysokości zadania przewożąc bezpiecznie strażaków na misję" - dodał.

W uroczystości w Parlamencie Europejskim w Strasburgu obok szefa MSWiA wzięli udział m.in. minister MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk, wiceminister Paweł Szefernaker, europoseł Czesław Hoc oraz strażacy - autorzy fotografii wykonanych w Szwecji.

Wystawa "Polska Solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji" to wspólna inicjatywa Joachima Brudzińskiego, Czesława Hoca oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl