Szef MSWiA otworzył wyjątkową wystawę

/ Twitter/ MSWiA

  

Takimi akcjami jak misja polskich strażaków w Szwecji pokazujemy, że można na nas liczyć i jesteśmy wiarygodni, a ta wystawa jest dowodem tej wiarygodności - powiedział minister Joachim Brudziński. Szef MSWiA otworzył w Parlamencie Europejskim w Strasburgu wystawę poświęconą polskim strażakom w Szwecji pt. "Polska Solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji".

W sierpniu 2018 roku polscy strażacy podczas 14-dniowej misji pomagali szwedzkim służbom w walce z pożarami lasów. Wydarzenia ma przypomnieć wystawa zdjęć w Parlamencie Europejskim w Strasburgu "Polska Solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji", którą we wtorek otworzył minister Joachim Brudziński. W spotkaniu wzięli udział m.in. strażacy, którzy uczestniczyli w misji.

Szef MSWiA Joachim Brudziński otwierając wystawę podkreślił, że "takimi akcjami jak misja polskich strażaków w Szwecji pokazujemy, że można na nas liczyć i jesteśmy wiarygodni, a ta wystawa jest dowodem tej wiarygodności" - napisało na Twitterze MSWiA.

W jednym z wpisów dodano:

Szef MSWiA dodał, że jest dumny, że jako minister SWiA może zaprosić "do obejrzenia tej niezwykłej wystawy prezentującej naszą polską solidarność z Europejczykami".

Brudziński podziękował za życzliwość ministrowi gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markowi Gróbarczykowi. Zaznaczył, że to również "dzięki jego staraniu polscy strażacy zostali przewiezieni do Szwecji za darmo". "Polska Żegluga Morska stanęła na wysokości zadania przewożąc bezpiecznie strażaków na misję" - dodał.

W uroczystości w Parlamencie Europejskim w Strasburgu obok szefa MSWiA wzięli udział m.in. minister MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk, wiceminister Paweł Szefernaker, europoseł Czesław Hoc oraz strażacy - autorzy fotografii wykonanych w Szwecji.

Wystawa "Polska Solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji" to wspólna inicjatywa Joachima Brudzińskiego, Czesława Hoca oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Po brexicie Niemcy wstrzymają ekstradycje. „To zapowiedź nadchodzących problemów”

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/3839153

  

Niemcy wstrzymają ekstradycje do W. Brytanii natychmiast po brexicie, nawet jeśli Zjednoczone Królestwo wyjdzie z Unii w sposób uporządkowany - podał w niedzielę brytyjski dziennik "Financial Times", powołując się na unijne źródła.

Berlin wysłał stosowną, formalną notę w tej sprawie do Brukseli, i nie było to dla unijnych urzędników zaskoczeniem - powiedział rozmówca "FT".

Jak podkreślił unijny dyplomata w rozmowie z "FT", decyzja Berlina daje pojęcie o tym, jak trudne będzie utrzymanie niemiecko-brytyjskiej współpracy w kwestiach bezpieczeństwa, ponieważ niemiecka konstytucja zezwala na ekstradycję bardzo rzadko, a wyjątki robi wyłącznie dla krajów unijnych.

"To zapowiedź nadchodzących problemów" - podkreśla rozmówca dziennika. Od 2010 roku Wielka Brytania złożyła w UE wnioski o ekstradycje 1,8 tys. podejrzanych. Wśród nich było 15 Niemców, którym postawiono takie zarzuty, jak wykorzystywanie seksualne dzieci, defraudacje, pranie pieniędzy i handel narkotykami.

Oprócz Niemiec przepisy konstytucyjne mogą uniemożliwić ekstradycję do Wielkiej Brytanii obywateli Francji, Słowenii i Rumunii - prognozuje "FT".

Wielka Brytania powinna opuścić Wspólnotę o północy z 29 na 30 marca; jak dotąd brytyjski parlament nie zaaprobował umowy o brexicie, którą rząd wynegocjował z UE. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl