Nowa rzecznik resortu spraw zagranicznych

dr Ewa Suwara / gov.pl/dyplomacja

  

Dr Ewa Suwara została rzecznikiem prasowym ministerstwa spraw zagranicznych - wynika z informacji resortu zamieszczonej dzisiaj na stronie internetowej. Suwara poza działalnością naukową dotychczas pracowała m.in. w Departamencie Polityki Ekonomicznej MSZ.

W ostatnim czasie w MSZ nie było rzecznika prasowego, a zadania w tym zakresie wykonywało biuro rzecznika prasowego.

Według informacji MSZ Suwara uzyskała stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa międzynarodowego w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest magistrem prawa i magistrem socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz posiada dyplom Master of Arts z nauk politycznych i administracji Kolegium Europejskiego w Brugii.

Ewa Suwara ukończyła podyplomowy program z negocjacji międzynarodowych w John F. Kennedy School of Government na Uniwersytecie Harvarda oraz podyplomowe studia z międzynarodowego prawa handlowego zorganizowane przez centrum szkoleniowe Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO) oraz Wydział Prawa Uniwersytetu w Turynie. Jest absolwentką Akademii Dyplomatycznej w Warszawie.

"Równolegle z rozwojem naukowym od ponad dekady dr Suwara kontynuuje karierę jako zawodowy dyplomata i pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Pracowała w wielu państwach, także rozwijających się i ogarniętych konfliktem, gdzie doradzała w procesie budowania struktur państwowych. Zanim wstąpiła do polskiej służby zagranicznej pracowała dla Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) w Maroku i w Malawi. W ostatnich latach z ramienia cywilnej misji Unii Europejskiej przez 30 miesięcy pracowała w Afganistanie otrzymując za to Europejski Medal Służby" - czytamy na stronie resortu.

Jak podkreślono karierę w MSZ Ewa Suwara rozpoczęła w 2007 roku w Departamencie Polityki Ekonomicznej. W 2011 roku, w czasie prezydencji Polski w Radzie UE, reprezentowała stanowisko Polski w Komitecie ds. Zarządzania Cywilnymi Aspektami Kryzysów (CIVCOM) w Brukseli.

W latach 2012-2014 pełniła funkcję Sekretarza Międzyresortowego Komitetu ds. cywilnego i wojskowego zaangażowania Polski w Islamskiej Republice Afganistanu oraz Kierownika Wydziału ds. Ogólnych i Wielostronnych w Departamencie Azji i Pacyfiku MSZ.

Od września 2014 do sierpnia 2018 roku dr Suwara pełniła funkcję zastępcy przedstawiciela RP przy Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa (PSC) oraz zajmowała stanowisko ds. obsługi PSC (Nicolaidis); była także p.o. przedstawiciela RP przy PSC w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli współtworząc stanowisko UE w sprawach z zakresu polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl