Samotność pałkarza

  

Na początek cytat: „Nie uzyskano tego rodzaju danych, które mogłyby pozwolić sądowi na ustalenie stanowczych, kategorycznych i samodzielnych ustaleń oceniających, czy charakter działań Józefa Kurasia »Ognia« miała charakter działalności na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego czy też stanowiła zaprzeczenie tego rodzaju działalności”. Mocna rzecz!

W ten oto sposób Sąd Okręgowy w Nowym Sączu odmówił wczoraj zadośćuczynienia finansowego za liczne szykany i upokorzenia, których doznał syn legendarnego dowódcy podziemia antykomunistycznego na Podhalu Józefa Kurasia „Ognia” w czasach PRL. Stan świadomości czcigodnego sądu A.D. 2019 r. może wykracza poza stan protoplastów pań i panów prawników z czasów stalinowskich, ale poza 1989 r. raczej nie wychodzi. Wyrok ten pokazuje wyraźnie kierunek, w którym będą szły wyroki w podobnych sprawach. Rozumiem, że skoro działalność „Ognia” być może dla wysokiego sądu była antypolska, to znaczy, rozumując logicznie, że działalność jego oprawców z UB być może dla sędziów z Nowego Sącza była propolska. Niedługo znów postawimy pomniki Stalinowi? W tył zwrot, dekomunizacjo!
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl