Tokio 2020: Areny w budowie, ale organizatorzy uspokajają. Wszystko będzie na czas!

Zdjęcie ilustracyjne

  

Organizatorzy igrzysk olimpijskich i paraolimpiady w Tokio zapewnili dziś, że areny sportowe - mimo różnych problemów - powstaną na czas. Jeszcze w tym roku na tych obiektach mają odbywać się zawody "testowe", będące swoistym rekonesansem przed igrzyskami w 2020 roku.

Testy przeprowadzono już w żeglarstwie i piłce wodnej, a główna część przedolimpijskich zmagań rozpocznie się latem, następnie między październikiem a lutym i na koniec wiosną 2020.

Oprócz Stadionu Olimpijskiego i wioski dla sportowców, budowanych jest osiem nowych aren. Podkreślono również, że wiele wydarzeń sportowych zaplanowano w istniejących już obiektach w celu ograniczenia kosztów.

Dziś organizatorzy przedstawili stan przygotowań do imprezy.

"Budowa aren przebiega sprawnie. Ciężko pracujemy, aby wszystko było gotowe na czas"

- stwierdził dyrektor Ariake Arena, Tomohiro Terasawa.

W tej hali rozgrywane będą mecze siatkówki i koszykówki na wózkach. W styczniu jej budowa była ukończona w 51 procentach. Tokio Aquatics Centre, w którym odbędą się konkurencje pływackie, ukończone jest także w większej połowie (ok. 55 proc.), z kolei Sea Forest Waterway - w ok. 80 proc.; tam w sierpniu odbędą się zawody wioślarskie.

Kłopoty były z wykonawcą Ariake Tennis Park, czyli areny rywalizacji tenisistów, ale organizatorzy znaleźli nową firmę. Według zapewnień, wszystkie korty mają być oddane do użytku w terminie. W październiku zaplanowany jest turniej pod nazwą All Japan Tennis Championships.

Drugie w historii letnie igrzyska w Tokio odbędą się od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku, zaś paraolimpiada od 25 sierpnia do 6 września.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uwaga na burze! IMGW ostrzega

/ pixabay.com/CC0/aiacPL

  

IMGW wydał dzisiaj wieczorem ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w woj. lubuskim i zachodniej części woj. wielkopolskiego. Na tych obszarach prognozuje się burze z opadami deszczu miejscami do 20 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

IMGW wydał również komunikat meteorologiczny dla południowych powiatów woj. zachodniopomorskiego. Od zachodu znad Niemiec w kierunku wschodnim przemieszcza się strefa opadów deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów wynosi lokalnie do 10 mm w ciągu godziny. Mogą wystąpić także burze z porywami wiatru o prędkości do 70 km/h. Komunikat dotyczy Szczecina oraz powiatów: pyrzyckiego, polickiego, choszczeńskiego, drawskiego, myśliborskiego, stargardzkiego, wałeckiego i gryfińskiego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl