Śląskie: protest rolników

/ domeckopol

  

Ok. godziny 14 zakończył się trzygodzinny protest kilkudziesięciu osób, m.in. hodowców zwierząt, na drodze krajowej nr 43 w Waleńczowie w powiecie kłobuckim (Śląskie). Protestujący chodzili po przejściu dla pieszych. Co kilkanaście minut przepuszczali pojazdy.

Chodzi o trasę wiodącą z Częstochowy przez Kłobuck w kierunku Rudników, a dalej Kluczborka lub Wielunia.

Kilkudziesięcioosobowa demonstracja rozpoczęła się ok. godz. 11. Organizatorzy deklarowali, że potrwa ona do ok. godz. 14. Jak poinformował młodszy aspirant Kamil Raczyński z kłobuckiej policji, o tej porze protest faktycznie zakończył się, a ruch odtąd przebiegał już bez przeszkód.

Policjant wyjaśnił, że protestujący nie zablokowali całkowicie ruchu, co jakiś czas umożliwiają przejazd oczekującym pojazdom. Według niego protest przebiegł przy tym spokojnie, bez naruszeń prawa.

Demonstranci zgromadzili się, sprzeciwiając m.in. aktualnym cenom skupu zwierząt. W tym samym miejscu demonstracja pod podobnymi postulatami odbyła się pod koniec listopada 2015 r.

W połowie grudnia ub. roku na terenie województwa śląskiego odbył się również protest hodowców drobiu. Demonstracja ok. 200 osób, chodzących po przejściu dla pieszych, utrudniła na ok. półtorej godziny ruch na drodze krajowej nr 1 w Siewierzu. Korki sięgnęły wówczas paru kilometrów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Odblokowana dk nr 12 między Sulejowem a Opocznem

/ Kondzio1990; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Droga krajowa nr 12 między Sulejowem a Opocznem została odblokowana po wypadku, w którym pięć osób zostało rannych.

Późnym popołudniem w miejscowości Kozenin zderzyły się dwa samochody osobowe i ciągnik rolniczy. Droga była zablokowana przez ponad 3 godziny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl