Znamy termin żałoby narodowej oraz pogrzebu śp. premiera Jana Olszewskiego

Żałoba narodowa po śmierci premiera Jana Olszewskiego trwać będzie od północy w nocy z czwartku na piątek do soboty do godz. 19:00. O godz. 11:00 w sobotę rozpocznie się msza pogrzebowa w Archikatedrze Warszawskiej. Premier Jan Olszewski spocznie na Powązkach Wojskowych.

Telewizja Republika

Organizatorem pogrzebu będzie KPRM. Uroczystości będą dwudniowe - piątek i sobota. Premier Jan Olszewski zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych. We wszystkich przygotowaniach kierowaliśmy się wolą rodziny

- poinformował minister Michał Dworczyk.

W piątek o godz. 9:00 będzie miało miejsce przybycie trumny do KPRM z ciałem premiera, następnie trumna zostanie wystawiona w holu, gdzie będzie można pożegnać i oddać hołd śp. premierowi.

W piątek o godz. 18:00 w kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie odbędzie się msza żałobna w intencji premiera Olszewskiego, a następnie trumna z ciałem byłego premiera zostanie przeniesiona w kondukcie do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. O godz. 11:00 w sobotę rozpocznie się msza pogrzebowa w Archikatedrze Warszawskiej, następnie między godz. 13:00 a 13:30 kondukt pogrzebowy przejdzie pod pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie premiera Olszewskiego pożegnają żołnierze Armii Krajowej, byli powstańcy warszawscy

- mówił szef KPRM.

Następnie na lawecie wojskowej w asyście policyjnej i szwadronu reprezentacyjnego, kondukt przemieści się na cmentarz wojskowy na Powązkach, gdzie zakończą się uroczystości.

Żałoba narodowa trwać będzie od północy w nocy z czwartku na piątek do soboty do godz. 19:00.

W związku z uroczystościami w piątek i sobotę wydanie specjalne Telewizji Republika.

Harmonogram:

Piątek 15.02.2019 r.
- godz. 10.00 wystawienie trumny z ciałem śp. Premiera Jana Olszewskiego w KPRM
- godz. 18.00 msza św. Przedpogrzebowa w Kościele św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży

Po mszy przejście konduktem ul. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Kościoła OO Jezuitów pw. Matki Boskiej Łaskawej

Sobota 16.02.
- godz.. 8-9 przeniesienie trumny do Katedry,
- godz. 11,00 Msza Św. Pogrzebowa
 
Po mszy świętej wymarsz konduktu pogrzebowego na pl. Krasińskich, gdzie nastąpi złożenie meldunku przez Powstańców Warszawskich, następnie kondukt za trumna udaje się  na Powązki.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Jan Olszewski #pogrzeb #żałoba narodowa #Michał Dworczyk

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo