Patryk Vega czyta Biblię? To jego "instrukcja, jak żyć"

Patryk Vega / fot. YouTube/mat.pras.

  

Patryk Vega przeszedł jakiś czas temu poważny wypadek, w którym mógł zginąć on sam i jego rodzina. Wtedy miał przejść wewnętrzną przemianę. W szczerym wywiadzie dla magazynu "Viva!" reżyser przyznaje, że nawrócenie to proces: "Często w życiu dzieje się coś, co zmienia wektor naszej podróży i zaczynamy iść w drugą stronę. Ale nie stałem się świętym, bo dalej upadam. Różnica polega na tym, że dziś, kiedy rano wstaję, wiem, w jakim iść kierunku. A dawniej nie wiedziałem" - mówi Patryk Vega.

Reżyser "Botoksu" i "Kobiet mafii" udzielił magazynowi "Viva!" szczerego wywiadu, w którym opowiedział o swojej wierze i o tym, że to Pan Bóg pozwolił mu zmienić swoje życie:

Coś musiało się zdarzyć, żebym mógł się nawrócić. To był pierwszy etap, który pozwolił mi trzeźwo myśleć i patrzeć na życie. Od tamtej pory wiele się u mnie zmieniło na korzyść, mam pracę i dom, urodziła mi się trójka dzieci

Jakiś czas temu Patryk Vega miał poważny wypadek, w którym mógł zginąć on sam i jego rodzina. To był w pewien przełom w życiu reżysera, ale jak sam przyznaje - nawrócenie to pewien proces:

Często w życiu dzieje się coś, co zmienia wektor naszej podróży i zaczynamy iść w drugą stronę. Ale nie stałem się świętym, bo dalej upadam. Różnica polega na tym, że dziś, kiedy rano wstaję, wiem, w jakim iść kierunku. A dawniej nie wiedziałem  

- mówi Vega.

Twórca zdradził też, że to w Biblii poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytania, a Słowo Boże jest dla niego "instrukcją, jak żyć". Oprócz tego Patryk Vega postanowił wcielić w swoje życie ideę "dziesięciny" i od pewnego czasu przeznacza 10 % swoich dochodów na cele dobroczynne:

Wtedy z pomocą przyszła mi wiara, poddając ideę dziesięciny. Od tego czasu oddaję jedną dziesiątą mojego majątku potrzebującym, co okazało się świetnym rozwiązaniem” 

- zdradza reżyser.

Znaliście Patryka Vegę od tej strony? 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Viva!, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dziś „Koniec systemu” Doroty Kani. W programie kulisy nowego pomysłu środowisk LGBT

kadr z programu "Koniec Systemu" Doroty Kani / fot. Telewizja Republika

  

Najnowszy odcinek programu Doroty Kani „Koniec systemu” będzie poświęcony działalności tzw. żywych bibliotek, czyli miejsc, w których zamiast wypożyczania książek można porozmawiać m.in. z byłym więźniem, gejem, Turkiem, osobą transpłciową, czy matką osoby niebinarnej (osoby, która nie wytworzyła, nie otrzymała albo zrezygnowała z identyfikacji rodzajowych – tożsamości opartych na rozróżnieniu płci biologicznych: męskiej i żeńskiej).

O tym, że trwa w Polsce ideologia gender nie trzeba chyba nikogo przekonywać. – Dzisiaj zajmiemy się działalnością tzw. żywych bibliotek, miejsc, gdzie można sobie wypożyczyć żywą książkę, a tymi żywymi książkami są m.in. geje, transwestyci czy lesbijki.
- zapowiada dzisiejszy odcinek red. Dorota Kania.

Oglądaj „Koniec systemu” Doroty Kani na antenie Telewizji Republika o godzinie 21:30

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl