Konflikt zabija Modlin

Lotnisko Modlin / Markus Winkler (markuswinkler.de) [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Od półtora roku podwarszawski port nie inwestuje, bo nie ma zgody udziałowców. W tym roku może stracić płynność finansową - podaje dziś "Puls Biznesu".

Port Lotniczy Modlin, niegdyś najszybciej rosnący w Polsce, w ubiegłym roku zwiększył liczbę pasażerów tylko o 5,1 proc., podczas gdy średnia dla wszystkich lotnisk (bez Chopina) wyniosła 15,3 proc. - czytamy w dzienniku.

Blokowanie inwestycji przez udziałowca PPL może spowodować problemy z płynnością finansową - pisze gazeta.

"Gdyby został zatwierdzony pierwszy plan rozwoju, w którego ramach planowaliśmy emisję obligacji wartych 60 mln zł, już w trzecim kwartale tego roku mielibyśmy rozbudowany terminal, trzy nowe płyty postojowe i wyremontowane dotychczasowe"

- mówi "PB" wiceprezes portu Modlin Marcin Danił.

Jak pisze "PB", w wypadku gdyby nie powiódł się plan z obligacjami, zarząd Modlina zaproponował w ubiegłym roku tańsze rozwiązanie - budowę terminala tymczasowego za 48 mln. zł. "W tym celu rada nadzorcza portu zdecydowała o przeprowadzeniu due diligence, którego wynik określi dalszy kierunek rozwoju spółki - podała gazeta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Adam Bielan o słowach szefa izraelskiego MSZ: „Haniebna i rasistowska wypowiedź”

Israel Kac / print screen twitter.com

  

Pełniący obowiązki izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Kac podczas telewizyjnego wywiadu powiedział m. in. że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". – Wypowiedź szefa izraelskiego MSZ-u haniebna i rasistowska. Dziwię się, że w Izraelu jest przyzwolenie na tego typu stwierdzenia – powiedział dziś wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Wypowiedź p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Kaca, w której powiedział m. in. że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki" zareagowała w nocy polska ambasada.

"Jest czymś zdumiewającym, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne"

- napisał Marek Magierowski na Twitterze.

[polecam:https://niezalezna.pl/259302-skandaliczne-slowa-szefa-izraelskiego-msz-jest-reakcja-ambasadora-rp-w-izraelu]

Dziś w Sygnałach Dnia Michał Dworczyk został poproszony o odniesienie się do słów Israela Kaca.

W świetle wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ jakikolwiek udział przedstawiciela Polski w szczycie V4 w Izraelu staje pod dużym znakiem zapytania. [polecam:https://niezalezna.pl/259305-dworczyk-po-haniebnych-slowach-israela-kaca-nasz-udzial-w-szczycie-w-izraelu-pod-znakiem-zapytania] Tak naprawdę te słowa, w których Isaac Shamir w połowie lat 90-tych wycofał się, dlatego, że jakiekolwiek uogólnienia dotyczące innego narodu są szalenie niesprawiedliwe i niedopuszczalne i sam naród żydowski przekonał się o tym, wielokrotnie

- powiedział Dworczyk.

Adam Bielan w rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24 stwierdził, że słowa Kaca są skandaliczne. Ocenił, że wylot szefa MSZ Jacka Czaputowicza do Izraela to decyzja, którą podejmie premier i minister Czaputowicz.

Wypowiedź o Polakach, którzy wysysają antysemityzm z mlekiem matki była haniebna, rasistowska. Dziwię się, że w Izraelu jest przyzwolenie na tego typu rasistowskie stwierdzenia. To są nowe okoliczności, które na pewno minister Czaputowicz weźmie pod uwagę

 – powiedział Adam Bielan.

Wicemarszałek zaznaczył, że „nie wywołaliśmy żadnego kryzysu z Izraelem”. "Jesteśmy jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, który bardzo przyjaźnie podchodzi do Izraela. Izrael ma dzisiaj wewnątrz UE olbrzymi problem: z bardzo szybko rosnącym antysemityzmem w takich krajach jak Francja czy Niemcy, a z drugiej strony z silną postawą antyizraelską polityków w tych krajach" – dodał.

Przypomniał, że w Izraelu trwa kampania wyborcza.

Tam trwa kampania przedwyborcza i widać po wypowiedziach premiera i haniebnych słowach nowego ministra spraw zagranicznych Izraela, że kampania wyborcza się niektórym politykom w Izraelu zbyt mocno udziela

– mówił Bielan.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl