Trzaskowski woli obcy kapitał

  

Warszawa ogłosiła wynik przetargu na nowe tramwaje. Nie zrobi ich bydgoska Pesa. Władze stolicy kupują je od południowokoreańskiego Hyundaia. „Mamy to! Przetarg na zakup 213 nowych tramwajów rozstrzygnięty! ” – ogłosił z triumfem prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. To rzeczywiście powód do triumfalnych okrzyków – wspieranie cudzego kapitału kosztem własnego.

Ale na tej filozofii zbudowano III RP. Doktryna peryferyjnego kapitalizmu to także brak troski o własny przemysł. I jeszcze więcej: to lekkomyślne zdawanie się na obce firmy. Hyundai jest zielony, jeśli chodzi o produkcję tramwajów – przyznaje to nawet „Gazeta Wyborcza”. Wśród zwolenników obecnego ratusza chyba zapanowała konsternacja w tej sprawie, skoro wiadomość osładza się plotkami, że Hyundai postawi u nas fabrykę tramwajów. Oni naprawdę nie wierzą we własny kraj.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl