Trzecie pokolenie UB

  

Mija 10 lat od momentu, kiedy radni Krakowa podjęli decyzję o wzniesieniu pomnika upamiętniającego bohaterów Armii Krajowej. Trzy lata później poświęcono kamień węgielny pod pomnik i wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby upamiętnić polskich bohaterów. Jednak znaleźli się ludzie, którym udawało się przez 10 lat blokować budowę pomnika. Kiedy projekt uzyskał wszystkie zgody, pozwolenia i żyjący jeszcze żołnierze AK myśleli, że doczekali się realizacji swojego marzenia, zorganizowano dodatkowe konsultacje na temat lokalizacji pomnika.

Szybko okazało się, że ponad 60 proc. ankiet zostało sfałszowanych, czym do dziś zajmuje się prokuratura. 30 stycznia Rada Miasta Krakowa, która po przegranych wyborach przez Prawo i Sprawiedliwość zdominowana jest przez radnych Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i radnych prezydenta Jacka Majchrowskiego, niespodziewanie przyjęła uchwałę o organizacji dodatkowego panelu obywatelskiego na temat budowy pomnika. To już kolejny krok ludzi, którzy chcą zablokować godne upamiętnienie bohaterów AK. Piotr Radwański, ojciec naszych słynnych tenisistek, kiedyś nie bez powodu powiedział: „Dziś mamy starcie trzeciego pokolenia AK z trzecim pokoleniem UB”.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl