Opady deszczu utrudnią podróżowanie kierowcom w woj. świętokrzyskim, lubelskim, łódzkim, opolskim, wielkopolskim, podkarpackim i mazowieckim.

Opady śniegu i śniegu z deszczem występują na terenie woj. podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego.

Śliska nawierzchnia może powodować utrudnienia w woj. warmińsko-mazurskim na odcinkach: dk 65 w granicy województwa, dk 16 Orzysz – Prawdziska, dk 63 Orzysz – Wincenta, 58 Ruciane-Nida – Świdry; w woj. mazowieckim na odcinkach dk 62 Wyszogród – Nowa Wieś i dk 60 Drobin – Sieraków; w woj. małopolskim na odcinkach dk 49 Rabka-Zdrój – Bukowina Tatrzańska oraz dk 7/S7 Myślenice – Rabka Zdrój.

Według GDDKiA w ciągu dnia wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. Na wschodzie i południu kraju przelotne opady śniegu. Możliwy opad krupy śnieżnej oraz na południu kraju pojedyncze wyładowania atmosferyczne. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach oraz Beskidzie Śląskim i Żywieckim o 10 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. do 4 st., w obszarach podgórskich od -4 st. do -1 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 80 km/h i tam zawieje i zamiecie śnieżne.

Na sieci dróg pracuje 529 pojazdów do zimowego utrzymania.