Nowy Jurgiel

  

Gdyby chcieć realizować postulaty Agrounii Michała Kołodziejczaka, Polska powinna przywrócić cła na granicach, zakazać importu żywności i jeszcze w jakiś magiczny sposób przekonać partnerów zagranicznych, żeby oni kupowali od nas drogo i zawsze. Nawet Kołodziejczak musi wiedzieć, że tak sformułowane postulaty nie mają racji bytu. O co więc chodzi?

O to samo co zawsze, czyli o politykę. Na prawej stronie sceny politycznej, w niewielkiej przestrzeni pomiędzy ścianą a PiS zaczyna się bowiem kotłować. Zbierają się tam środowiska, które nie są do końca zadowolone z miękkiej postawy partii rządzącej. Nie kto inny jak politycy PiS krzyczeli bowiem o zrównaniu dopłat dla polskich rolników i deklaratywnie bronili życia. Łatwo się mówiło w opozycji, ale politycy PiS muszą jednak przyznać, że nie wszystko jest takie łatwe, jak się wydawało. Dziś Kołodziejczak nie jest więc wbrew temu, co mówią, „nowym Lepperem”, ale raczej „nowym Jurgielem”, który na wsi celuje w dokładnie ten sam elektorat co PiS trzy lata temu. Jeśli dołączy do Ruchu Narodowego, Radia Maryja, ruchów pro-life, to ten ruch sfrustrowanych może odegrać znaczącą rolę. No chyba że król Korwin jak zwykle wszystko popsuje.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl