Nagły zwrot akcji w Parlamencie Europejskim. Raportu o praworządności w Polsce nie będzie!

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W komisji wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego przepadł pomysł stworzenia raportu na temat sytuacji dotyczącej praworządności w Polsce. W głosowaniu 27 europosłów było przeciwnych pracom nad dokumentem, a 26 opowiedziało się za opracowaniem takiego dokumentu. Propozycja sporządzenia raportu jest pokłosiem misji, którą we wrześniu ubiegłego roku odbyła w Polsce grupa europarlamentarzystów komisji.

Na jej czele stał wtedy szef Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) Claude Moraes (socjaliści), który zapowiedział, że prawdopodobnie powstanie specjalny raport na temat wizyty.

Nie było do końca jasne, jaki to miałby być raport. Pojawił się pomysł, żeby został on włączony w procedurę art. 7 traktatu wobec Polski, jako roboczy raport, który miałby być wzięty pod uwagę wtedy, gdy Parlamencie Europejskim będzie podejmował decyzję dotyczącą ewentualnego stwierdzenia ryzyka zagrożenia dla praworządności w Polsce. Komisja zdecydowała jednak, że raport nie powstanie

 – mówi cytowany przez Polską Agencję Prasową informator.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bakterie coli w schronisku

/ Michał Sz. [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Z uwagi na stwierdzenie bakterii z grupy coli unieruchomiono ujęcie wodociągowe zaopatrujące schronisko PTTK Skrzyczne w Szczyrku – podało dziś Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

O skażeniu wody poinformowała służby kryzysowe wojewody Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej. Bakterie coli wykryto w próbkach wody pochodzących z indywidualnego ujęcia wodociągowego zaopatrującego schronisko.

"W drodze postępowania administracyjnego unieruchomiono ujęcie wodociągowe. Nakazano ustalić przyczynę zanieczyszczenia. Powiadomiono odpowiednie inspekcje"

– podano w raporcie WCZK.

Nie jest to jedyny w ostatnich dniach przypadek wykrycia skażenia wody w woj. śląskim. Bakterie Escherichia coli stwierdzono także w indywidualnym ujęciu opartym na wodzie podziemnej, z którego korzysta Resort Dolina Leśnicy SKI & SPA w Brennej – podało WCZK.

Trwa dezynfekcja instalacji. Goście obiektu oraz pracownicy zostali poinformowani o zakazie spożywania wody, która nie spełnia wymagań mikrobiologicznych. Zarządzający zobowiązał się do zapewnienia gościom i pracownikom wody konfekcjonowanej. Na piątek zaplanowano powtórny pobór wody z ujęcia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl