Łodzianie bezradni. By zaapelować do prezydent Zdanowskiej wynajęli... billboard

Billboard / twitter.com/@atomowalodz

  

"Pani Prezydent i Rado Miejska, ulica Brylantowa tonie!" - wielki billboard z takim napisem stanął przy jednej z łódzkich ulic. W ten sposób mieszkańcy próbują zwrócić uwagę władz miasta, na fatalny stan dróg w mieście. Jak zapewniają łodzianie, którzy wynajęli miejsce reklamowe, kilka dni temu w dziurze utknęła karetka.

W kampanii do wyborów samorządowych Hanna Zdanowska obiecywała polepszenie komfortu mieszkańców Łodzi. Wyborcy uwierzyli i wybrali ją na kolejną kadencję. Prezydent Łodzi jednak z realizacją obietnic się nie spieszy... A zdesperowani mieszkańcy zostali zmuszeni do wynajęcia billboardu, by zwrócić uwagę Zdanowskiej na utrudniający im życie problem.

Ulica Brylantowa w Łodzi usiana jest... dziurami. 

Przy nawet najmniejszych opadach deszczu tworzy się ogromne rozlewisko, co uniemożliwia przejazd autem. Nawet nie mówię, żeby ktoś przeszedł ten odcinek pieszo

- mówiła w rozmowie z Polsat News mieszkająca przy ul. Brylantowej Agnieszka Wierzbicka.

Miarka przebrała się, gdy trzy dni temu w dziurach utknęła karetka. Sąsiedzi zorganizowali zbiórkę i za 1 300 zł wynajęli billboard.

"Pani Prezydent i Rado Miejska, ulica Brylantowa tonie!" - głosi napis.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu obiecuje, że zajmie się sprawą. Problem w tym, że ulic tak zniszczonych jak Brylantowa, jest w Łodzi bardzo wiele.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

104-latka oddała głos na Cyprze

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; dimitrisvetsikas1969

  

W odbywających się na Cyprze wyborach do Parlamentu Europejskiego głosowała 104-letnia Eleni Hadjihanna z małej wioski Kotsiatis niedaleko Nikozji. Jak twierdzi, chciała pokazać młodym Cypryjczykom, że udział w wyborach to patriotyczny obowiązek.

Do punktu wyborczego przywiózł ją jej syn Antonis.

“Moja mama poinformowała nas już kilka miesięcy temu, że chce wziąć udział w tych wyborach”

– powiedział PAP Antonis. „Uważa, że młodzi Cypryjczycy powinni bardziej aktywnie włączyć się w życie polityczne kraju. Chce im dać przykład” - dodał.

Na pytanie Antonisa, na kogo będzie głosować, Eleni tylko go ofuknęła. „Mama oświadczyła mi, że to nie moja sprawa. Powiedziała +mój głos to mój sekret+” – śmieje się Antonis.

Hadjihanna, która jest maronitką, urodziła się we wsi Ayia Marina, znajdującej się obecnie na terenie nieuznawanej przez nikogo oprócz Turcji Tureckiej Republice Cypru Północnego. Oprócz Antonisa ma jeszcze 14 innych dzieci.

Maronici są na Cyprze chrześcijańską mniejszością narodową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl