Minister infrastruktury zapowiada: regulacje dotyczące transportu osób - już w marcu. WIDEO

/ PrtSc/ youtube

  

My mówimy jedno: rynek przewozów samochodowych, taksówkarskich powinien być rynkiem uczciwej konkurencji. I do tego na pewno doprowadzimy - mówi nam minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zdradza również plany resortu na najbliższe miesiące.

Nad czym pracuje ministerstwo i rząd jeśli chodzi o infrastrukturę zapytaliśmy szefa resoru Andrzeja Adamczyka, który zdradził nam, że "jest to wiele projektów", które dotyczą przepisów np. "chociażby kierujących pojazdami".

Dzisiaj wielu absorbuje sprawa regulacji rynku przewozu osób taksówkami. Rząd pracuje nad tym projektem. Mamy nadzieję, że niebawem projekt trafi na posiedzenie rządu, a później na posiedzenie Sejmu

- mówił w rozmowie z portalem Niezależna.pl.

Jak zaznaczył, chciałby, żeby "to odbyło się już w marcu, żeby w marcu rozpoczęły się prace w polskim Sejmie nad tym projektem, bo polski rynek przewozu osób taksówkarskich, przewozu osób samochodami musi być rynkiem przede wszystkim konkurencyjnym".

Musi być rynkiem, na którym wszyscy mają te same warunki, wszyscy płacą podatki, rynkiem na którym konkurencja jest konkurencją uczciwą. I na pewno doprowadzimy do tego wprowadzając przepisy, które są przygotowywane i które są dzisiaj poddane gorącej dyskusji, bo przecież jest wielu, którzy mają inne spojrzenie na ten problem. My mówimy jedno: rynek przewozów samochodowych, taksówkarskich powinien być rynkiem uczciwej konkurencji, i do tego na pewno doprowadzimy

- dodaje.

Całość rozmowy dostępna poniżej:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież: krzyż dźwiga cała ludzkość

/ twitter.com/Pontifex_ln

  

Papież Franciszek na zakończenie Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum mówił o "wszystkich krzyżach świata" i modlił się za osoby spragnione sprawiedliwości oraz pokoju, a także za migrantów i dzieci "zranione w ich niewinności i czystości".

Po wysłuchaniu rozważań przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej Franciszek odmówił słowa modlitwy.

"Panie Jezu, pomóż nam zobaczyć w Twym Krzyżu wszystkie krzyże świata: krzyż osób złaknionych chleba i miłości, krzyż osób samotnych i opuszczonych nawet przez własne dzieci i krewnych, krzyż osób spragnionych sprawiedliwości i pokoju"

- powiedział papież.

Franciszek modlił się za tych, którzy nie znajdują pocieszenia w wierze, za ludzi starszych, uginających się "pod ciężarem lat i samotności".

Następnie papież mówił o "krzyżu migrantów, którzy trafiają na zamknięte drzwi z powodu strachu i serc zaryglowanych przez polityczne rachuby", oraz o "krzyżu maluczkich, zranionych w ich niewinności i w ich czystości".

W czasie Drogi Krzyżowej, poświęconej ofiarom niewolnictwa i handlu ludźmi oraz migrantom, modlono się za "nowych ukrzyżowanych na Ziemi" i za tych, którzy doświadczyli tortur, "nienawiści i zemsty".

Podkreślił, że krzyż dźwiga ludzkość, która "błąka się w mroku niepewności i ciemnościach kultury tego, co chwilowe".

"Niosą go - dodał - rodziny rozbite z powodu zdrady, uwodzicielstwa złego albo zabójczej lekkomyślności i egoizmu".

Wspomniał również o "krzyżu konsekrowanych", którzy niezmordowanie starają się nieść światu światłość Boga i czują się "odtrąceni, wyśmiani i upokorzeni".

"Jest - wskazał - krzyż Twoich dzieci, które wierząc w Ciebie i starając się żyć zgodnie z Twoim słowem, spychani są na margines i odrzucani nawet przez własne rodziny i swych rówieśników".

Papież zaznaczył:

"Jest krzyż naszych słabości, naszych hipokryzji, naszej zdrady, naszych grzechów i licznych naszych niedotrzymanych obietnic, krzyż Twego Kościoła, Twej oblubienicy, która czuje się stale atakowana od wewnątrz i z zewnątrz".

Wymienił także cierpienia Ziemi - "wspólnego domu, który poważnie więdnie na naszych egoistycznych oczach, oślepionych chciwością i władzą".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl