Minister infrastruktury zapowiada: regulacje dotyczące transportu osób - już w marcu. WIDEO

/ PrtSc/ youtube

  

My mówimy jedno: rynek przewozów samochodowych, taksówkarskich powinien być rynkiem uczciwej konkurencji. I do tego na pewno doprowadzimy - mówi nam minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zdradza również plany resortu na najbliższe miesiące.

Nad czym pracuje ministerstwo i rząd jeśli chodzi o infrastrukturę zapytaliśmy szefa resoru Andrzeja Adamczyka, który zdradził nam, że "jest to wiele projektów", które dotyczą przepisów np. "chociażby kierujących pojazdami".

Dzisiaj wielu absorbuje sprawa regulacji rynku przewozu osób taksówkami. Rząd pracuje nad tym projektem. Mamy nadzieję, że niebawem projekt trafi na posiedzenie rządu, a później na posiedzenie Sejmu

- mówił w rozmowie z portalem Niezależna.pl.

Jak zaznaczył, chciałby, żeby "to odbyło się już w marcu, żeby w marcu rozpoczęły się prace w polskim Sejmie nad tym projektem, bo polski rynek przewozu osób taksówkarskich, przewozu osób samochodami musi być rynkiem przede wszystkim konkurencyjnym".

Musi być rynkiem, na którym wszyscy mają te same warunki, wszyscy płacą podatki, rynkiem na którym konkurencja jest konkurencją uczciwą. I na pewno doprowadzimy do tego wprowadzając przepisy, które są przygotowywane i które są dzisiaj poddane gorącej dyskusji, bo przecież jest wielu, którzy mają inne spojrzenie na ten problem. My mówimy jedno: rynek przewozów samochodowych, taksówkarskich powinien być rynkiem uczciwej konkurencji, i do tego na pewno doprowadzimy

- dodaje.

Całość rozmowy dostępna poniżej:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izraelski historyk bierze stronę Polaków. „Stosunek do Polski graniczy z histeryczną obsesją”

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

„Izraelczycy domagają się, by Polska przyznała, że kolaborowała z Nazistami podczas mordowania Żydów. To się nigdy nie stanie, ponieważ to nie jest prawda” - pisze dla internetowego wydania "Haaretz" historyk Daniel Blatman. W niezwykle mocnych słowach odniósł się do słów Israela Katza - szefa MSZ Izraela. „Czy naprawdę spodziewał się, że splunie w twarz dumnego narodu, a oni uznają to za słodkie perfumy?” - pyta historyk retorycznie.

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza, który w jednym z wywiadów stwierdził, że "Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki". Na szczęście coraz więcej pojawia się głosów negujących tego typu wypowiedzi. Wśród nich są głosy nawet izraelskiej prasy. Historyk Daniel Blatman napisał na ten temat szeroką opinię dla internetowego wydania "Haaretz".

[polecam:https://niezalezna.pl/259980-mocne-slowa-premiera-morawieckiego-w-izraelskiej-gazecie-o-katzu-to-nic-innego-jak-rasizm]

„O czym myślał nasz sprytny nowy minister spraw zagranicznych? Czy naprawdę spodziewał się, że splunie w twarz dumnego narodu, a oni uznają to za słodkie perfumy?”

- pyta historyk.

„Odpowiedź polskiego premiera Mateusza Morawieckiego pokazuje, że jeśli chodzi o polską narrację w sprawie Holokaustu, to jego kraj nie zamierza odpuszczać cynicznym izraelskim politykom, którzy szukają politycznych punktów kosztem polskiej pamięci narodowej”

- czytamy dalej na haaretz.com

Jak dodaje Blatman izraelscy historycy, „wraz z samozwańczymi ekspertami w dziedzinie historii polskiego Holokaustu, mówią nam w kółko, że polski rząd jest ekstremistycznym nacjonalistycznym rządem, który przepisuje historię i blokuje krytyczne badania nad rolą Polaków w żydowskim ludobójstwie podczas Holokaustu”.

[polecam:https://niezalezna.pl/259633-rzad-netanjahu-i-katz-musza-przeprosic-polske-mocne-slowa-autora-najwiekszego-izraelskiego-dziennika]

„Problem polega na tym, że w Izraelu stosunek do Polski graniczy z histeryczną obsesją. I to w połączeniu z niewiarygodną ignorancją”

- zaznacza autor artykułu.

I dodaje, że w izraelskich szkołach o historii polskich Żydów nie mówi się praktycznie wcale, a już w ogóle o Polskiej historii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: haaretz.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl