S-400 jeszcze w tym roku w Turcji

/ S-400 / By Vitaly V. Kuzmin - http://www.vitalykuzmin.net/Military/Rehearsal-in-Alabino-05April2017, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58002576

  

Przedstawiciele tureckich władz potwierdzili, że pierwsze dostawy elementów składających się na system obrony powietrznej S-400 Triumf do Sił Zbrojnych Turcji będą miały miejsce jeszcze w tym roku.

W sprawie dostaw rosyjskiego sprzętu do Turcji wypowiedział się wiceszef Sekretariatu Przemysłu Obronnego Turcji (SSM) Celal Sami Tufekci podczas konferencji tureckiego think tanku Foundation for Political, Economic and Social Research (SETA), jaka odbyła się w Waszyngtonie w ubiegłym tygodniu. Celal Sami Tufekci przyznał, że wiążące decyzje dotyczące dostaw systemów S-400 Triumf zapadły już na najwyższym poziomie. Wiceszef SETA dodał przy tym, że rząd w Ankarze podjął decyzję o zakupie rosyjskiego sprzętu, gdyż propozycja amerykańska nie była satysfakcjonująca. Czynnikami, które zdecydowały była cena, lokalizacja produkcji oraz transfer technologii.

Turcja zakupiła cztery baterie S-400 Triumf za kwotę 2.5 mld dolarów pod koniec 2017 roku. S-400 może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na 36 celów, znajdujących się w odległości nawet do 400 km i na wysokości do 30 km. Jest zdolny zwalczać samoloty, pociski manewrujące oraz pociski balistyczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezależna.pl.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Burza po słowach szefa MSZ Izraela. A Kac znów swoje: „Antysemityzm był wrodzony u Polaków przed Holokaustem, podczas, i po nim też”

Israel Kac / twitter.com print screen

  

Pełniący obowiązki izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Kac podczas telewizyjnego wywiadu powiedział wczoraj m. in. że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Na tym nie poprzestał. Dziś stwierdził, że „antysemityzm był wrodzony u Polaków przed Holokaustem, podczas, i po nim też”.

Wypowiedź p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Kaca, w której powiedział m. in. że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki" zareagowała w nocy polska ambasada.

"Jest czymś zdumiewającym, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne"

- napisał Marek Magierowski na Twitterze.

[polecam:https://niezalezna.pl/259302-skandaliczne-slowa-szefa-izraelskiego-msz-jest-reakcja-ambasadora-rp-w-izraelu]

Dziś w Sygnałach Dnia Michał Dworczyk został poproszony o odniesienie się do słów Israela Kaca.

W świetle wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ jakikolwiek udział przedstawiciela Polski w szczycie V4 w Izraelu staje pod dużym znakiem zapytania

- powiedział Dworczyk.

[polecam:https://niezalezna.pl/259305-dworczyk-po-haniebnych-slowach-israela-kaca-nasz-udzial-w-szczycie-w-izraelu-pod-znakiem-zapytania]

Adam Bielan w rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24 stwierdził, że słowa Kaca są skandaliczne. Ocenił, że wylot szefa MSZ Jacka Czaputowicza do Izraela to decyzja, którą podejmie premier i minister Czaputowicz.

Israel Kac powiedział dziś w radiu, że wielu Polaków współpracowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów w czasie Holokaustu. Jednocześnie opowiedział się za utrzymywaniem relacji z Polską.

"Prawdy historycznej nie można zmienić. Wielu Polaków kolaborowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów podczas Holokaustu. Antysemityzm był wrodzony u Polaków przed Holokaustem, podczas, i po nim też"

- powiedział Katz w izraelskim radiu wojskowym.

Katz powtórzył tym samym swoje poprzednie opinie. Opowiedział się jednocześnie za utrzymaniem relacji z Polską.

Na słowa Kaca zareagował premier Morawiecki.

To coś, co na pewno nie może pozostać bez reakcji. Z mojej strony jest sprawa absolutnie oczywista i jeżeli takiej reakcji po tamtej stronie nie będzie, to będziemy życzyli im jak najlepszych obrad, ale minister Jacek Czaputowicz również nie uda się tam, na to spotkanie do Izraela

- powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/259317-premier-morawiecki-o-skandalicznych-slowach-israela-kaca-czekamy-na-reakcje-izraela]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl