Radiostacje dla US Army

/ flickr.com

  

Koncern Raytheon otrzymał kontrakt na dostarczenie radiostacji AN/ARC-231 Airborne Communication System dla śmigłowców wykorzystywanych przez wojska lądowe Stanów Zjednoczonych.

Prace nad dostawą i serwisem radiostacji mają zostać zrealizowane do końca 2023 roku. System noszący również nazwę Skyfire wspiera komunikację satelitarną, charakteryzuje się odpornością na zakłócenia ECCM (Electronic Counter CounterMeasures), jest kompatybilny z kontrolą ruchu lotniczego oraz zapewnia prowadzenie łączności LOS (line-of-sight). System ten działa na częstotliwościach od 30 do 512 MHz dzięki czemu może pracować w trybach AM, FM oraz SATCOM. Zintegrowane systemy łączności Raytheon AN/ARC-231 montowane są m.in. na śmigłowcach Black Hawk, Chinook, Huey, Apache.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezależna.pl.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki o skandalicznych słowach Israela Kaca: Czekamy na reakcję Izraela

Mateusz Morawiecki / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Mateusz Morawiecki podał dziś, że jeśli nie będzie reakcji na skandaliczne słowa Israela Kasa, szef MSZ Jacek Czaputowicz nie pojedzie na szczyt V4 do Izraela.

W tej chwili czekamy na stanowczą reakcję, na karygodne i niedopuszczalne, rasistowskie po prostu słowa nowo powołanego szefa MSZ Izraela. To coś, co na pewno nie może pozostać bez reakcji. Z mojej strony jest sprawa absolutnie oczywista i jeżeli takiej reakcji po tamtej stronie nie będzie, to będziemy życzyli im jak najlepszych obrad, ale minister Jacek Czaputowicz również nie uda się tam, na to spotkanie do Izraela. Zobaczymy niedługo, za dwie-trzy godziny się to rozstrzygnie

– powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z dziennikarzami w autobusie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl