Platforma lewaków

  

Platforma Obywatelska zdaje się wchodzić w buty skrajnej lewicy. Już teraz słychać przebąkiwania o tym, że „w całej rozciągłości” popiera się w PO choćby małżeństwa osób tej samej płci. To strojenie się w nowe szaty wynika z tego, że w PO zdają sobie sprawę, iż nie są w stanie konkurować ze Zjednoczoną Prawicą.

Osiem lat rządów skutecznie wyleczyło konserwatywnych Polaków ze złudzeń co do wiarygodności partii Schetyny. Dziś PO szuka więc szczęścia na lewej flance. Co na to nadzieja lewaków, Robert Biedroń, lider Wiosny? Ano stwierdził, że „widziałby Grzegorza Schetynę w roli wicepremiera i szefa MSWiA, a siebie w roli premiera”. Jednocześnie Biedroń na razie wyklucza koalicję z PO. „Muszą poprzeć nasz program, m.in. odpartyjnienie państwa, strategię odchodzenia od węgla, świeckie państwo i pełen pakiet praw kobiet, łącznie z prawem do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia” – ocenił w rozmowie z „Super Expressem”. Czy deklarujący się jeszcze niedawno jako konserwatysta Schetyna poprze ten program? Cóż, dynamika jest taka, że niebawem może nie tylko poprzeć, ale nawet ogłosić, że Biedroń mu go ukradł.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl