Trump niczym Stalin? Niesmaczny "żart" Agnieszki Holland w Berlinie

Agnieszka Holland / fot. screen/Berlinale

  

"Obywatel Jones" Agnieszki Holland znalazł się w Konkursie Głównym trwającego w Berlinie festiwalu filmowego. Dziś odbyła się tam konferencja prasowa poświęcona polskiemu filmowi. Na pytanie jednego z dziennikarzy o to, dlaczego dla wielu współczesnych Rosjan Józef Stalin pozostaje bohaterem, padł niewybredny żart Holland.

W Berlinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona najnowszemu filmowi Agnieszki Holland. Jej startujący w Konkursie Głównym i walczący o Złotego Niedźwiedzia "Obywatel Jones" opowiada o losach dziennikarza Garetha Jonesa, który opisał Wielki Głód panujący na Ukrainie (wówczas Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej) w latach 1932–1933. Na pytanie jednego z dziennikarzy o to, dlaczego do dziś przez wielu Rosjan Józef Stalin jest uważany za "bohatera", Agnieszka Holland odpowiedziała:

To nie jest pytanie do mnie, ale myślę, że to tragiczne. Że morderca odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi jest uważany za bohatera

Niestety, usiłując odpowiedzieć na pytanie, Agnieszka Holland poszła o krok dalej i "zażartowała" z tego, że Stalin był kimś, kto chciał "to make that country great again" ("sprawić, by jego ten był znowu wielki"). W ten sposób reżyserka w oczywisty sposób nawiązała do hasła wyborczego Donalda Trumpa ("Make America great again"), co spotkało się z salwą śmiechu obecnych na konferencji dziennikarzy.

Co sądzicie o takim "żarcie"? Holland przekroczyła granicę dobrego smaku?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki ujawnia kulisy negocjacji ws. Brexitu: Z mozołem wypracowaliśmy dobre stanowisko

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki informując o ustaleniach szczytu 27 państw członkowskich ws. Brexitu podkreślił, że pokazano dobrą wolę 27 państw członkowskich. „Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe stanowisko”.

Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala W. Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach parlamentu brytyjskiego, ale pewną datą graniczną, wyznaczoną również przez procedury brytyjskiej jest ten 12 kwiecień.
- powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu UE27 premier Morawiecki.

Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE jest bardzo ważna.

Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców – zabezpieczone.  Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia.
- mówił premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl