Rumunia – nasz kolejny bratanek

  

Trwa ostra batalia o Nord Stream 2. Jeszcze nie wiadomo, jak się skończy, choć jego zwolennicy z Rosji, Niemiec i paru innych krajów zaliczyli porażkę. Większość ambasadorów UE zagłosowała w piątek za wprowadzeniem dyrektywy gazowej, która podporządkowywałaby projekt Gazpromu bezpośrednio regulacjom UE, co czyniłoby z niego jeszcze mniej opłacalnym.

Projekt dyrektywy leży w szufladach UE od dawna, ale „odkurzyła” go prezydencja rumuńska. Oczywiście, nie można zapominać, że batalia przeciwko Nord Streamowi 2 ma też poparcie innych krajów UE (choćby Danii), a z zewnątrz wspierają ją USA. Ale to Rumuni dali sygnał do walki. To kolejny dowód, jak cennym partnerem dla Polski jest Rumunia. Nasze kraje w zasadzie we wszystkich najważniejszych sprawach mają zbieżne stanowisko. Rumunia jest krajem niewiele mniejszym od Polski, strategicznie położonym i mającym ogromny potencjał gospodarczy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts