Wałęsa w oparach absurdu. Żąda przeprosin od IPN za... teczki Kiszczaka

Lech Wałęsa, / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Były prezydent Lech Wałęsa idzie w zaparte i wciąż próbuje przekonać wszystkich, że tzw. teczki Kiszczaka to "sfabrykowana prowokacja". Ostatnio lubi też grozić pozwami. I tak na jego twitterowym koncie pojawił się wpis, w którym żąda przeprosin od Instytutu Pamięci Narodowej. "Jeśli to nie nastąpi spotkamy się na drodze sądowej krajowej lub międzynarodowej" - odgraża się Wałęsa.

Lech Wałęsa uparcie zaprzecza, jakoby kiedykolwiek współpracował z SB i donosił na kolegów. Za każde nazwanie go "Bolkiem" grozi pozwem. Aktywny w mediach społecznościowych były prezydent zorganizował nawet kilka dni temu ankietę. Jej uczestnicy mogli napisać co im się w życiorysie Wałęsy nie podobało. Ale był pewien haczyk... Wszelkie w jego mniemaniu "pomówienia" będzie kierował do sądu.

Teraz były prezydent wpadł na kolejny pomysł. Na Twitterze opublikował wpis, w którym żąda przeprosin od Instytutu Pamięci Narodowej. Za co? Wałęsa twierdzi, że tzw. teczki Kiszczaka, to... "sfabrykowana prowokacja".

Żądam publicznie od IPN przeproszenia za sfabrykowanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka , jeśli to nie nastąpi spotkamy się na drodze sądowej krajowej lub międzynarodowej. Dysponuję wystarczającą ilością niepodważalnych dowodów

- straszy Wałęsa.

Internautów groźby Wałęsy bardzo rozbawiły.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Wyczyn” Polaka – uciekł z więzienia w Neapolu

/ FLICKR.COM/DAVE NAKAYAMA/CC BY 2.0

  

- 32-letni Polak uciekł z więzienia Poggioreale w Neapolu - informują włoskie media. Więzień zbiegł zjeżdżając na prześcieradle, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako więzienie najbardziej przepełnione w Europie, w którym panują ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiozi.

Media podały, że Polak Robert L., oczekujący w areszcie śledczym na proces za zabójstwo murarza z Ukrainy, zrobił sznur z prześcieradła i przeskoczył na drugą stronę muru. W więzieniu przebywał od grudnia zeszłego roku.

To pierwsza udana ucieczka z tego więzienia od stulecia

- odnotowano w relacjach telewizyjnych.

Przed kilkoma laty, gdy jeden z więźniów próbował uciec, odniósł ciężkie obrażenia.

Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo stwierdził, że przyczyną zdarzenia są braki w personelu w więzieniu, w którym około 200 funkcjonariuszy pilnuje 2500 osadzonych. Więźniów jest tam, jak przypomniał, o 800 więcej niż jest tam miejsc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl