Niemiecki "ekspert" krytykuje Lewandowskiego. Odpowiedź? Najlepsza z możliwych!

Robert Lewandowski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Były niemiecki piłkarz Dietmar Hamann chyba pozazdrościł Robertowi Lewandowskiemu dorobku ostatnich lat i postanowił... uprawiać na nim hejt. W studio telewizji "Sky" stwierdził - mówiąc w skrócie - że "Lewy" do niczego się nie nadaje. Odpowiedź była najlepsza z możliwych, bo wczoraj Polak błyszczał w barwach Bayernu i przyczynił się do wygranej nad Schalke.

"Myślę, że Lewandowski będzie dla Bayernu problemem. Jeśli grasz jako napastnik musisz być wartościowy dla drużyny gdy nie zdobywasz bramek. Moim zdaniem on nie ma w zespole wielu przyjaciół - jest typem samotnika. Bayern powinien rozważyć kupno pierwszego, a nie drugiego napastnika"

- wypalił Hamann w telewizji "Sky" kilka dni temu.

Były piłkarz nie zamierzał się zatrzymywać i mówił dalej:

"Przez długi czas uważałem go za najlepszą "9" na świecie, jednak od jakiegoś czasu zaliczył sportowy zjazd. W obecnym sezonie strzelił tylko 12 goli z 44 Bayernu w Bundeslidze. To zdecydowanie mniejszy procent niż w poprzednich latach. Jego zachowanie na boisku stało się mocno kontrowersyjne. Macha rękami, pokazuje jakieś teatralne gesty"

- dodawał.

Problem w tym, że... nie ma problemu. Robert Lewandowski w tym sezonie kolejny raz jest ostoją Bayernu, co udowadnia w kolejnych spotkaniach. Wczoraj Robert wypracował pierwszą bramkę, zdobył drugą i asystował przy trzeciej w wygranym u siebie meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 w 21. kolejce niemieckiej Bundesligi. Był zdecydowanie najlepszym graczem na boisku, czym w sportowy sposób odpowiedział Hamannowi.

"To najbardziej kompletny sezon Lewandowskiego w karierze. Gra jak lider. Jeśli wasz ekspert mówi, że Bayern ma problem z Lewandowskim, to brak mi na to słów. Nie sądzę, by Robert Lewandowski był problemem dla Bayernu. Za to Dietmar Hamann jest problemem dla Sky"

- powiedział dyrektor sportowy bawarskiego klubu Hasan Salihamidzić.

Z kolei prezes Bayernu był jeszcze mniej wylewny.

"Hamann nie jest wart mojego zdania"

- krótko skomentował. Tymczasem ekspert-prowokator twierdzi, że znakomity występ Lewandowskiego nie zrobił na nim wrażenia i... nie zmienia zdania.

Hamann to były reprezentant Niemiec, zaliczył 59 meczów w narodowej kadrze tego kraju. Był zawodnikiem Bayernu Monachium, Newcastle United, Liverpoolu, Manchesteru City i Milton Keynes Dons. Karierę zakończył w 2011 roku. Jako trener prowadził klub z piątej ligi angielskiej, lecz jego przygoda trenerska zakończyła się kompromitacją, wygrał tylko 3 z 19 meczów.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister przypomina: Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie "Dobry start"

Dobry Start / mat. pras.

  

Od 1 lipca drogą online można składać wnioski o wypłatę wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł w ramach programu "Dobry start". Wnioski w formie papierowej będą przyjmowane od 1 sierpnia - powiedziała szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. Program obejmuje wsparciem 4,6 mln uczniów.

W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, rodzice i opiekunowie uczących się dzieci do 20 r. życia (w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 r. życia) będą mogli składać wnioski o jednorazowe świadczenie w ramach programu "Dobry start".

Jak przypomniała minister Borys-Szopa, wnioski o tzw. wyprawkę szkolną będzie można składać od 1 lipca za pośrednictwem internetu, a od 1 sierpnia - drogą tradycyjną.

"Cały czas powtarzamy, że 1 lipca startuje składanie wniosków online o świadczenie +Rodzina 500 plus+ w nowej odsłonie, czyli obejmujące każde dziecko do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie i pieczy zastępczej. Pragnę jednak przypomnieć i mocno podkreślić, że również od 1 lipca można składać za pośrednictwem internetu wnioski o tzw. wyprawkę szkolną, czyli +Dobry start+. I podobnie jak w przypadku +500 plus+, wnioski drogą tradycyjną będzie można składać od 1 sierpnia"

- powiedziała Borys-Szopa.

Jeśli kompletny wniosek wpłynie w lipcu lub w sierpniu, wówczas świadczenie zostanie wypłacone nie później niż do końca września (a nawet przed rozpoczęciem roku szkolnego). W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, świadczenie będzie wypłacane do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

"Początek roku szkolnego, zwłaszcza przy większej liczbie dzieci, to ogromny wydatek dla domowego budżetu. Wyprawka szkolna to zwykle lekko licząc kilkaset złotych. Program +Dobry start+ powstał po to, by odciążyć rodziców w tym trudnym okresie, to inwestycja w edukację polskich dzieci. Inwestycja niezwykle ważna i potrzebna" - podkreśliła minister rodziny.

Wskazała, że w 2018 r., czyli pierwszym roku działania programu, wypłacono łącznie 4 353 267 świadczeń "Dobry start". W ubiegłym roku program kosztował 1 305 679 432 zł. Zgodnie z szacunkami, w 2019 r. program będzie kosztował 1,442 mld zł.

"Nie mamy wątpliwości, że są to dobrze wydane pieniądze. Wspieranie rodzin to jeden z najważniejszych celów naszego rządu. +Dobry start+ jest tego dobrym przykładem"

- podkreśliła szefowa MRPiPS.

Świadczenia z programu "Dobry start" mogą się łączyć ze świadczeniami wypłacanymi z programu "500 plus". Nie przysługują jednak "z urzędu". Wniosek można złożyć w tych samych instytucjach, co wniosek o 500 plus, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń). Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Termin składania wniosków upływa 30 listopada. Z programu będzie mogło skorzystać 4,6 mln dzieci.

Świadczenie "Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl