Bruksela stolicą... szpiegów. W "sercu" Europy ma roić się od agentów Rosji oraz Chin

Siedziba Komisji Europejskiej w Brukseli / flickr.com/Sergio Calleja (Life is a trip)/CC BY-SA 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Ważne ośrodki decyzyjne zawsze są szczególnie narażone na działalność szpiegowską ze strony obcych wywiadów. Bez wątpienia do takich ośrodków należy zaliczyć Brukselę - "serce" Unii Europejskiej oraz miejsce, które na swoją siedzibę wybrał Pakt Północnoatlantycki. Tymczasem, jak donosi niemiecka gazeta "Welt am Sonntag" w stolicy Belgii może działać około 200 szpiegów rosyjskich i ok. 250 - chińskich.

Jak podaje "WaS", cytowany przez portal dw.com, stolica Unii Europejskiej została "nowym centrum działalności agenturalnej w Europie". 

Dane o liczbie szpiegów rosyjskich oraz chińskich służb mają pochodzić ze źródeł zbliżonych do unijnej służby bezpieczeństwa. Dyplomaci oraz politycy mają być przez Europejską Służbę Działań Zewnętrznych ostrzegani przed tym, by omijać niektóre brukselskie lokale, gdzie może dojść min. do próby werbunku przez agentów Rosji lub Chin, którzy mają działać "pod przykrywką" np. jako przedstawiciele handlowi.

Jak donosi "Welt am Sonntag", na liście "ryzykownych lokali" znajdują się dwa miejsca położone w pobliżu najważniejszych unijnych instytucji. 

Aktywność agentów tajnych służb w Brukseli uznawana jest - jak pisze "WaS" - za sprawę oczywistą.

"Stolica Belgii stała się jednym z najważniejszych miast dla działalności agenturalnej na świecie z uwagi na znajdujące się w niej centrale UE i NATO. Wcześniej podobną aktywność wywiadowczą obserwowano w Wiedniu, Genewie i Londynie"

- czytamy na stronie dw.com.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com, welt.de, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kukiz poprze Kosiniaka-Kamysza? Ruch należy do Rady Naczelnej PSL

Zdjęcie ilustracyjne / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Paweł Kukiz liczy, że Rada Naczelna potwierdzi dziś uchwałą, że do statutu PSL wpisane zostaną jego postulaty. Jeśli tak się stanie - powiedział Kukiz - "rzeczą oczywistą będzie poparcie przez niego kandydatury prezesa PSL w wyborach prezydenckich".

Dziś zbiera się Rada Naczelna PSL. Wśród tematów będą jest dalsza współpraca w ramach Koalicji Polskiej PSL, Kukiz'15, Unii Europejskich Demokratów czy konserwatystów skupionymi wokół Marka Biernackiego.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że jest zwolennikiem zacieśniania współpracy i "wprowadzania na stałe elementów programowych, choćby ustrojowych Pawła Kukiza, związanych z ordynacją mieszaną, sędziami pokoju".

Kukiz powiedział, że na ten moment jest zadowolony z tego, że prezes PSL wiele mówi m.in. o jednomandatowych okręgach wyborczych, ordynacji mieszanej, referendach, których wyniki byłyby obligatoryjne dla władz, wprowadzenia do polskiego porządku prawnego instytucji sędziego pokoju czy wyboru Prokuratora Generalnego w wyborach powszechnych.

- Liczę na potwierdzenie w formie uchwały Rady Naczelnej PSL, że moje postulaty zostaną na jesieni wpisane do statutu PSL

- podkreślił.

- Kiedy będzie uchwała Rady Naczelnej o planowanych zmianach statutowych i wpisaniu moich postulatów z 2015 roku, to jest rzeczą oczywistą, że osoba, która niesie na sztandarach moje postulaty z 2015 roku jest naturalnym moim kandydatem w wyborach prezydenckich. Szczególnie, że żaden inny kandydat nie pokazuje drogi zdemokratyzowania państwa i zakończenia wojny polsko-polskiej

 - oświadczył Kukiz.

Jak dodał, "do zakończenia wojny polsko-polskiej nie jest potrzebne werbalne nawoływanie: kochajmy się, są potrzebne zmiany ustrojowe, które spowodują zmianę relacji władza-obywatel, gdzie obywatel stanie się pracodawcą dla władzy, a nie wykonawcą woli władzy".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts