Awantura w radiowym studio! Ostro było również poza anteną, nie zabrakło wyzwisk

Tadeusz Jędrzejczak / By Stiopa - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22763394

  

Były poseł SLD, a obecnie członek zarządu województwa lubuskiego, Tadeusz Jędrzejczak wywołał awanturę w studiu Radia Gorzów w trakcie dyskusji z Robertem Anackim, radnym PiS z Gorzowa Wielkopolskiego. Anacki opuścił studio, po tym, jak został w grubiański sposób zaatakowany przez Jędrzejczaka.

Tadeusz Jędrzejczak to były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w przeszłości także prezydent Gorzowa Wielkopolskiego.

Jako prezydent Gorzowa był oskarżony o udział w nieprawidłowościach przy prowadzeniu miejskich inwestycji budowlanych. W 2004 roku zatrzymany został przez ABW. Mieszkańcy próbowali odwołać go w referendum, ale nie udało się to ze względu na niską frekwencję. W 2011 roku został skazany na 6 lat więzienia, jednak dwa lata później Sąd Apelacyjny uniewinnił go od zarzutu niegospodarności, a w kwestii innych zarzutów skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Okręgowy.

Przez wiele lat Jędrzejczak był członkiem PZPR, a następnie SLD - z tej partii odszedł po wspomnianej już aferze, a w 2015 roku kandydował do Senatu z list PSL.Trzy lata temu wrócił jednak do SLD, został wybrany radnym sejmiku lubuskiego, zasiada w składzie zarządu województwa.

Właśnie jako członek zarządu województwa wziął on udział w dzisiejszej rozmowie Radia Gorzów. Obok niego zasiadł Robert Anacki, radny Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy rozmawiano o wstrzymaniu przyjęć i zabiegów na oddziale chirurgii ogólnej i onkologicznej z powodu braku lekarzy, Anacki wytknął Jędrzejczakowi, że jako członek zarządu województwa, powinien wiedzieć, co dzieje się w wojewódzkiej jednostce.

"Pan by nie zrozumiał, bo Pan jeszcze nie jest na tym etapie"

- wypalił Jędrzejczak.

Anacki nie wierzył w to co słyszy i zwrócił uwagę, że nie pierwszy raz jest obrażany przez polityka SLD.

"Pana się nie da obrazić"

- odpowiedział Jędrzejczak.

Anackiemu nie pozostało nic innego, jak wyjść ze studia Radia Gorzów. Na Twitterze zamieścił emocjonalny wpis, w którym wyjaśnił powody takiego postępowania.

Jeszcze ciekawiej było, gdy radny Prawa i Sprawiedliwości ujawnił słowa, jakie Jędrzejczak miał wypowiedzieć do niego w czasie, gdy trwała przerwa w audycji. Miał zostać nazwany przez niego "pisiorkiem" i "debilem bez matury".

Pod koniec audycji Jędrzejczak próbował uspokajać sytuację i apelował do Anackiego, by w takich sytuacjach nie wychodził ze studia. Wtedy przypomniano mu, że jako prezydent Gorzowa Wielkopolskiego... sam tak zrobił.

 To się nazywa wybiórcza pamięć...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ofiarami obywatele kilkunastu państw

/ Republika

  

Wśród ofiar śmiertelnych niedzielnych ataków na Sri Lance, w których zginęło 290 osób, a ok. 500 zostało rannych, są obywatele kilkunastu krajów, m.in. USA, W. Brytanii, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Australii, Indii, Turcji. Większość ofiar to Lankijczycy.

Według władz Sri Lanki w atakach zginęło 39 cudzoziemców, a 28 zostało rannych.

Władze Wielkiej Brytanii wiedzą o ośmiu zabitych obywatelach tego państwa. Wśród ofiar jest Brytyjka wraz synem i córką, którzy zginęli, kiedy jedli śniadanie w hotelu Shangri-La. Sri Lanka to popularne miejsce spędzania wakacji wśród Brytyjczyków.

W atakach zginęło troje dzieci 46-letniego Andersa Holcha Povlsena - duńskiego biznesmena, uznawanego za najbogatszego człowieka kraju. Szwedzka gazeta "Aftonbladet" podała, że Povlsen wraz z małżonką i czwórką dzieci spędzał wakacje na Sri Lance. MSZ Danii potwierdziło, że w atakach zginęło trzech jej obywateli.

W atakach zginęło dwóch obywateli Hiszpanii - w wieku 31 i 32 lat. Para była na wakacjach na Sri Lance. Poinformował o tym agencję EFE burmistrz miejscowości Pontecesures w północnej Hiszpanii. Hiszpańskie MSZ potwierdziło, że zginęło dwóch jej obywateli.

Premier Australii Scott Morrison poinformował, że zginęło dwóch australijskich obywateli, a dwóch zostało rannych. Zabici to członkowie tej samej rodziny.

Również USA potwierdziły, że w wybuchach zginęło "kilku" jej obywateli. Wśród zabitych jest Dieter Kowalski, który przybył na Sri Lankę w celach zawodowych. Mężczyzna zginął zaraz po przybyciu do hotelu.

Wśród ofiar jest pięciu przedstawicieli indyjskiej partii politycznej, Janata Dal Secular - poinformował przedstawiciel rządu. Dwóch członków grupy, która udała się na Sri Lankę w czasie przerwy w trwających w Indiach wyborach, uznaje się za zaginionych. Ofiary przebywały w hotelu Shangri-La w stołecznym Kolombo. Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy w hotelu, kiedy goście zgromadzili się na śniadaniu. Według indyjskich władz w atakach zginęło siedmiu lub ośmiu obywateli tego kraju.

Zginęło też dwóch Turków - podała agencja Anatolia. Wśród ofiar są też obywatele Holandii, Bangladeszu i Arabii Saudyjskiej - informują agencje. Zginął też Portugalczyk, który na Sri Lance spędzał miesiąc miodowy z żoną. Chińskie media państwowe informują o dwóch obywatelach Chin, którzy zginęli w wybuchach. Również Japonia potwierdziła, że wśród ofiar śmiertelnych są jej obywatele.

Wśród ofiar zidentyfikowano m.in. znaną lankijską szefową kuchni Shantha Mayadunne wraz z córką. Kilka minut przed atakiem córka zamieściła w internecie zdjęcie ze śniadania w hotelu Shangri-La.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły oraz luksusowe hotele na Sri Lance. Policja poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu w związku z zamachami 24 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl