Nie uwierzycie, kto może zasiąść w radzie Muzeum Powstania Warszawskiego!

Krzysztof Bondaryk / Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Sensacyjne doniesienia z Warszawy. Rada miejska na najbliższej sesji będzie procedować nad uchwałą w sprawie powołania rady Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym kontekście pojawia się nazwisko byłego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka, któremu prokuratura postawiła zarzuty. Jest też zięć Andrzeja Rzeplińskiego. Trzaskowski najpewniej nie widzi przeszkód, by zasiadali oni w radzie.

Rafał Trzaskowski jest od niedawna prezydentem Warszawy, ale już nie brakuje mu kontrowersyjnych decyzji na koncie. Być może wkrótce podjęta zostanie kolejna decyzja, którą mieszkańcy stolicy nie do końca będą rozumieć. Chodzi o powołanie rady Muzeum Powstania Warszawskiego. Zasiadać powinny w niej osoby dużego zaufania społecznego, a tymczasem... zaproponowano do niej Krzysztofa Bondaryka, byłego szefa ABW za czasów rządu PO-PSL.

Bondaryk to postać budząca kontrowersje - był szefem ABW w latach 2007-2013. W lipcu 2018 roku usłyszał zarzuty w białostockiej prokuraturze. Według prokuratury...

"Krzysztof B. (...) w ten sposób działał na szkodę interesu publicznego, poprzez narażenie wizerunku, autorytetu i prawidłowego funkcjonowania ABW jako organu realizującego zadania ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i jego porządku konstytucyjnego".

Prokurator zarzucił także gen. Bondarykowi niedopełnienie obowiązków - niezawiadomienie prokuratora lub policji o nieprawdziwych dokumentach przedstawionych przez tę osobę przy ubieganiu się o pracę w agencji. Przestępstwa, które zarzucono Bondarykowi zagrożone są karą do 10 lat więzienia.

To nie koniec. Na liście jest też Marcin Wojdat, sekretarz miasta st. Warszawy, mąż Róży Rzeplińskiej - córki byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Do Rady Muzeum Powstania Warszawskiego ma zostać powołany również prezes Światowego Związku Armii Krajowej Leszek Żukowski, o którym historyk, publicysta i dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz w tygodniku "Do Rzeczy" 15 lipca napisał:

Zamiast obrażać pamięć żołnierzy niezłomnych, niech prezes Leszek Żukowski sam wytłumaczy się z własnej przeszłości, o której w kartotece SB możemy przeczytać: "Były tajny współpracownik akta złożone w archiwum Wydziału C Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej Gdańsk do Nr 2396 (IPN Kartoteka Ogólnoinformacyjna b. Biura "C" MSW)!

- pisał Cenckiewicz w tygodniku "Do rzeczy".

Jak widać, dla Trzaskowskiego kontrowersje wokół niektórych postaci nie mają żadnego znaczenia! O tym, czy Bondaryk zasiądzie w radzie Muzeum Powstania Warszawskiego, radni zdecydują w najbliższy czwartek, 14 lutego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl