Zatrzymani za pobicie obcokrajowców

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy w październiku ubiegłego roku pobili w Katowicach studentów z Kolumbii. Według nieoficjalnych informacji, zatrzymani są związani z grupą pseudokibiców. Poszukiwani są pozostali napastnicy.

Jak podała dziś śląska policja, zatrzymani mają od 18 do 23 lat. Usłyszeli zarzuty pobicia, a śledczy uznali, że ich wybryk miał charakter chuligański. Oznacza to, że grozi im surowsza kara.

Do ataku na Kolumbijczyków doszło 6 października 2018 roku w centrum miasta. Około godziny 4.30 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wpłynęło zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego o pobiciu obcokrajowców.

"Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Jak wstępnie ustalono, pod wiaduktem w pobliżu ulic św. Jana i Dworcowej obywatele Kolumbii zostali zaczepieni przez grupę nieznanych osób. Sprawcy zaczęli ich popychać i uderzać. Po ataku napastnicy odeszli, a świadkowie na miejsce wezwali policję i pogotowie"

- opisywali policjanci.

Jeden z pobitych mężczyzn został zabrany do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego. Jeszcze tego samego dnia zabezpieczono zapis miejskiego monitoringu. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

"Po analizie nagrań z monitoringu, a także w wyniku działań procesowych oraz operacyjnych, mundurowi ustalili tożsamość sprawców. Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty pobicia"

- podała katowicka komenda.

Wszyscy podejrzani są mieszkańcami Katowic. Zgodnie z Kodeksem karnym, za pobicie, które skutkowało lekkim lub średnim uszczerbkiem na zdrowiu, grozi do trzech lat więzienia. Jeśli ofiara doznała ciężkich obrażeń, sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Skazując za występek o charakterze chuligańskim sąd wymierza sprawcy karę w wysokości nie niższej od dolnej granicy zagrożenia zwiększonego o połowę. Ponadto w takiej sytuacji warunkowe zawieszenie wykonania kary może nastąpić jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach.

O dalszym losie zatrzymanych zdecydują prokurator i sąd. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych osób, które zaatakowały obcokrajowców

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale wywrócili krzyże w Kuropatach

/ Andrej Kuźniečyk [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Nieznani sprawcy przewrócili czternaście drewnianych krzyży w Kuropatach, miejscu kaźni ofiar represji stalinowskich – podało Radio Swaboda. To kolejny akt wandalizmu na tej mińskiej nekropolii.

Jako pierwszy o zniszczeniu drewnianych krzyży, symbolicznie upamiętniających ofiary represji, poinformował opozycjonista Paweł Siewiaryniec, który uczestniczy w akcji przeciwko mieszczącej się przy Kuropatach restauracji „Pojedziemy, pojemy”.

Na terenie lasu w Kuropatach stalinowskie NKWD rozstrzeliwało represjonowanych. Według różnych szacunków w tamtejszych dołach śmierci spoczywa od kilkudziesięciu tysięcy do 250 tys. ofiar, wśród nich są także Polacy. Na terenie uroczyska w ciągu ostatnich 30 lat powstawał ludowy memoriał, złożony z krzyży stawianych przez aktywistów i obywateli. W sumie jest ich tam ponad tysiąc. Dopiero w 2018 r. z inicjatywy władz umieszczono tam pomnik upamiętniający ofiary.

Niedawno na terenie Kuropat wandale zniszczyli tzw. ławkę Clintona (już po raz trzeci). Granitową ławkę przekazał „w darze od narodu amerykańskiego” prezydent Bill Clinton podczas wizyty w 1994 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl