Przygotowania do dyżuru bojowego

/ mat. arch. DG RSZ

  

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach szkolili się żołnierze przygotowujący się do pełnienia dyżuru bojowego w ramach Sił Odpowiedzi NATO i Grupy Bojowej Unii Europejskiej V4.

Podstawowe informacje z zakresu współpracy cywilno-wojskowej, negocjacji czy międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych - to tylko niektóre z zagadnień omawianych podczas kursu. Pełniąc dyżur bojowy żołnierze muszą być przygotowani do wyjazdu w różne rejony świata, dlatego niezwykle ważną rolę odgrywa świadomość międzykulturowa. Zajęcia w kieleckim Centrum pokazują jak ważne jest dobre przygotowanie przed wyjazdem w rejon misji - podaje oficjalny portal CPdMZ.

Żołnierze bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich zajęciach. Duże zaangażowanie i aktywność przekładają się na ich wyniki szkoleniowe. Świadomość międzykulturowa, umiejętność prowadzenia negocjacji są podstawowymi elementami wyszkolenia przed wyjazdem w rejon operacji

- zaznaczył  dyrektor kursu mjr Dariusz Kosiorek, cytowany przez oficjalny portal CPdMZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CPdMZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kidawa-Błońska zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu, że zależy mu tylko… na Polsce. WIDEO

Małgorzata Kidawa-Błońska

  

Małgorzata Kidawa-Błońska, która z rekomendacji Platformy Obywatelskiej ubiega się o urząd prezydenta Rzeczpospolitej, zwykle nie wypowiada się pochlebnie o politykach partii rządzącej. Jest to całkowicie zrozumiałe, jako, że reprezentuje ona największą opozycyjną partię, ale wczoraj zaskoczyła wszystkich. Podczas rozmowy emitowanej przez stację TVN, Kidawa Błońska wypowiedziała pod adresem prezesa Prawa i Sprawiedliwości zdanie, które można uznać za największy komplement dla polskiego polityka.

Nie jest pewne, czy wicemarszałek Sejmu, właśnie taki przekaz chciała zaprezentować swoim wyborcom, ale jej słowa "poszły w świat". Dotychczas żadnego sprostowania w sprawie tej wypowiedzi nie opublikowano.

– Jak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie. Jemu zależy tylko na Polsce

– stwierdziła Kidawa-Błońska, ku zdumieniu widzów i zapewne dziennikarki prowadzącej rozmowę.

Komentujący zaskakujące wyznanie kandydatki na urząd prezydenta mieli ubaw po pachy. Nie zabrakło też wyrazów uznania dla odwagi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts