Polak zdradza kulisy gali rozdania Oscarów! Premiera dokumentu 16 lutego

Rafał Zawierucha odsłania kulisy Oscarów / fot. Canal +, mat.pras.

  

Rafał Zawierucha, polski aktor, który gra w najnowszym filmie Quentina Tarantino, nakręcił dokument. Jego film zrealizowany dla Canal + opowiada o kulisach kulisy gali wręczenia Oscarów. Film dokumentalny „Zawierucha w Hollywood” stacja wyemituje w sobotę 16 lutego.

„Zawierucha w Hollywood” to film dokumentalny, w którym Rafał Zawierucha pokaże kulisy wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

- informuje portal wirtualnemedia.pl

Na dokument składają się m.in. ekskluzywne wywiady z producentami Garym Michaelem Waltersem, Michaelem Phillipsem i Tonym Billem, a także stylistą gwiazd z czerwonego dywanu Danielem Musto. Rafał Zawierucha spotkał się również z twórcami "Zimnej wojny": reżyserem Pawłem Pawlikowskim, operatorem Łukaszem Żalem i producentką Ewą Puszczyńską. Premierę dokumentu „Zawierucha w Hollywood” na antenie Canal+ zaplanowano na sobotę 16 lutego br. o godz. 18.15.  91. gala wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego br. W Polsce ceremonię będzie transmitować Canal+.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kraków: wyższe opłaty za wywóz śmieci

/ krakow.pl

  

Władze Krakowa przygotowują nowe zasady obliczania opłat za wywóz odpadów komunalnych. Zdaniem prezydenta Jacka Majchrowskiego podwyżki cen są nieuniknione, ponieważ wymuszają je nowe przepisy ws. gospodarowania odpadami, regulowane przez prawo krajowe.

Obecnie Kraków oblicza stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi, stosując metodę, która łączy powierzchnię nieruchomości i liczbę mieszkańców ją zamieszkujących.

Zgodnie z nią, opłata za mieszkanie w zabudowie jednorodzinnej wynosi miesięcznie za gospodarstwo jednoosobowe 26 zł (selektywne) lub 39 zł (nieselektywne), a za gospodarstwo czteroosobowe odpowiednio - 56 zł lub 84 zł. W przypadku zabudowy wielorodzinnej gospodarstwo jednoosobowe płaci 15 zł lub 22 zł, a czteroosobowe – 50 lub 73 zł.

W nowych przepisach miasto proponuje cztery metody, spośród których zostanie wybrana jedna. Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa Wacław Skubida poinformował, że ze względu na trwałość i bezpieczeństwo systemu rekomendowana przez władze miasta jest metoda od gospodarstwa domowego, w której miesięczne opłaty wyniosą w zabudowie jednorodzinnej 59 zł, a w zabudowie wielorodzinnej 49 zł. Pozostałe proponowane metody to: od osoby, od ilości zużytej wody oraz od powierzchni mieszkalnej.

"To, że następuje zmiana opłat za śmieci jest wynikiem nie tego, że sobie tak wymyślił samorząd, tylko jest wynikiem konieczności ustawowej. Ustawa została zmieniona i musimy się do niej dostosować"

- ocenił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Jak dodał, ustawa wyraźnie precyzuje, że system gospodarki odpadami musi się samodzielnie finansować, w związku z czym gmina nie może z własnego budżetu do tego dopłacać.

Majchrowski podkreślił, że większość miast w Polsce wprowadziła już podwyżki opłat za wywóz śmieci.

Zaznaczył też, że w świetle nowych przepisów nie jest już możliwe łączenie różnych metod do obliczania należności za śmieci, o czym świadczą orzeczenia Regionalnych Izb Obrachunkowych oraz wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts