Pierwsze Mjölnery dla szwedzkich artylerzystów

/ fmv.se

  

Wojska lądowe Szwecji (Armén) odebrały w tym miesiącu cztery dwulufowe automatyczne moździerze kal. 120-mm. Granatkastaranscarband 90 (Grkpbv90) - informuje szwedzka agencja zamówień wojskowych FMV (Försvarets Materielverk).

Dostawa Grkpbv90, znanych również pod nazwą Mjölner realizowana jest w ramach kontraktu z grudnia 2016 roku na dostawę 40 dwulufowych automatycznych moździerzy kal. 120 mm., zamontowanych na bojowych wozów piechoty CV90. Umowa o wartości 68 mln dolarów realizowana jest przez spółkę joint ventrue, na którą składają się BAE Systems Bofors oraz BAE Systems Hägglunds.

Pierwsze cztery Granatkastaranscarband 90 (Grkpbv90) Mjölner są z partii przedseryjnej a posłużą żołnierzom z Armén do testów i szkoleń oraz umożliwią wprowadzenie możliwych poprawek w kolejnych pojazdach. Seryjne dostawy automatycznych moździerzy rozpocząć się mają w sierpniu 2019 a zakończyć w grudniu 2020 roku. Mjölnery mają wejść na wyposażenie pięciu plutonów artylerii batalionów zmechanizowanych zwiększając ich siłę ognia oraz mobilność. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kosiniak-Kamysz we Wrocławiu: Idziemy z jasnym przesłaniem

/ Twitter/Paweł Gancarz

  

Idziemy z jasnym przesłaniem idei przywrócenia Polsce braterstwa, normalności, zjednoczenia Polski i Polaków – zapowiedział we Wrocławiu kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz, który swoją wizytę na Dolnym Śląsku rozpoczął od konferencji prasowej we Wrocławiu, podkreślił, że jego kampania będzie blisko ludzi, bo - jak mówił - tylko w taki sposób można zmienić Polskę i zatrzymać "okropną chorobę nienawiści, która zatruwa nasz kraj".

Zwrócił uwagę, że jest to droga pod prąd, która nie jest łatwa. 

Lider PSL zadeklarował, że jako prezydent będzie dążył do przywrócenia Polsce braterstwa, normalności i zjednoczenia Polski i Polaków. Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, nie uda się tego zrobić bez prawdziwej reformy ustrojowej państwa i zmian, które oddają władze w ręce obywateli. 

Zapowiedział m.in. wprowadzenie dnia referendalnego oraz zmiany w wymiarze sprawiedliwości. 

Kandydat PSL na prezydenta wskazał na "druzgocący" raport NIK o NFZ, który - w jego ocenie - pokazuje, że "ten system po prostu nie działa".

Odnosząc się do najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Dziennika Gazeta Prawna" i RMF FM, Kosiniak-Kamysz stwierdził, że pokazuje on, że można pokonać Andrzeja Dudę. 

Zdaniem Pawła Kukiza, który towarzyszył szefowi PSL podczas konferencji, jedynym kandydatem na prezydenta mającym receptę na pojednanie Polaków, jest Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts