Były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz zeznawał w środę przed komisją śledczą ds. VAT. W trakcie przesłuchania Parafianowicz powiedział, że była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch proponowała mu wyjazd na Seszele do willi zaprzyjaźnionego przedsiębiorcy.

Były wiceszef resortu finansów pytany, czy Chojna-Duch spotykała się w ministerstwie z prof. Witoldem Modzelewskim, powiedział, że było powszechnie wiadomo, że są w komitywie.

Minister Chojna-Duch miała taką chęć, jakby zbliżania się. Panią minister widziałem ostatni raz na obronie mojej pracy magisterskiej, a potem dopiero w ministerstwie, co nie przeszkodziło pani minister - skracając dystans - zaproponować mi, żebym pojechał na wakacje na Seszele do wilii zaprzyjaźnionego przedsiębiorcy. "No tak, że będzie miło, pojedziemy"

- mówił Parafianowicz.

Dodał, że propozycja Chojny-Duch dotyczyła "wyjazdu z rodziną". "Prawdę mówiąc, nie wiedziałem, co mam ze sobą zrobić wtedy" - dodał Parafianowicz. Elżbieta Chojna-Duch w przesłanym oświadczeniu podkreśliła, że wypowiedź Parafianowicza dotycząca propozycji wyjazdu jest nieprawdziwa.

"Wypowiedź pana ministra Andrzeja Parafianowicza na posiedzeniu VAT-owskiej Komisji Śledczej wygłoszona w dniu 6 lutego 2019 r. w sprawie mojej propozycji wyjazdu jest niezgodna z prawdą i narusza moje dobra osobiste. Rozważam podjęcie odpowiednich kroków prawnych"

- zaznaczyła.