Wystawa o bohaterach – strażakach

Wystawę poświęconą polskim strażakom w Szwecji pt. „POLSKA SOLIDARNA W EUROPIE. Polscy strażacy w Szwecji” otworzy we wtorek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu szef MSWiA Joachim Brudziński - poinformował w komunikacie prasowy MSWiA.

zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Jak przypomnieli autorzy komunikatu, w sierpniu 2018 roku polscy strażacy podczas 14-dniowej misji pomagali szwedzkim służbom w walce z pożarami lasów.

„Te wydarzenia przypomni wystawa zdjęć w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, którą we wtorek (12 lutego br.) około godz. 12.30 otworzy minister Joachim Brudziński”

- napisali autorzy komunikatu. Zaznaczyli, że w spotkaniu wezmą udział strażacy, którzy uczestniczyli w misji w Szwecji.

Otwarcie wystawy odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu (adres: 1 Avenue du Président Robert Schuman, 67000 Strasburg, Canal Area w budynku WIC na pierwszym piętrze).

Wystawa „POLSKA SOLIDARNA W EUROPIE. Polscy strażacy w Szwecji” to wspólna inicjatywa szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, Czesława Hoca, posła do Parlamentu Europejskiego oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Strasburg #wystawa #Szwecja #strażacy

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo