Ale jak to... Na "słynnej" fakturze dane różnych spółek - jednej NIP, innej adres?

Coraz więcej ciekawych informacji na temat faktury opublikowanej dzisiaj przez "Gazetę Wyborczą". "Nie została ona doręczona spółce i nie była przedmiotem księgowania" - stwierdziła w oświadczeniu prezes Srebrnej Małgorzata Kujda. A internauci zwracają uwagę, że są dwie spółki Nuneaton: Nuneaton sp. z o.o. i Nuneaton sp.k. Na już "słynnej" fakturze widnieje nazwa oraz NIP firmy Nuneaton sp. z o.o., ale adres Nuneaton sp.k.

Piotr Galant / Gazeta Polska

Z informacji podanych przez „Gazetę Wyborczą” wynika, że w sumie z podatkiem VAT austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który kierował Nuneatonem, chce od Srebrnej 1 mln 580 tys. Opublikowana na łamach „Wyborczej” faktura ma być jednym z czterech tego typu dokumentów, które miał wystawić Birgfellner. Gazeta dodała, że oryginały wszystkich faktur ma prokuratura.

Jest oświadczenie prezes Srebrnej Małgorzaty Kujda.

"Po zapoznaniu się z opublikowaną w mediach fakturą nr FA/4/2018 z dnia 14 czerwca 2018 r. uprzejmie informuję, że nie została ona doręczona spółce i nie była przedmiotem księgowania. Jej treść wskazuje na próbę sfiskalizowania kosztów, które dotąd nie były przedmiotem sprawozdania (art. 740 k.c.) ze strony osoby podającej się za zleceniobiorcę. Spółka kwestionuje jakiekolwiek roszczenia ze strony pana Birgfellnera, który w dniu 26.07.2018 r. złożył rezygnację z zarządu Nuneaton Sp. z o.o. Do dalszego wyjaśnienia pozostawiamy kwestię odprowadzenia podatku od towarów i usług do właściwego urzędu skarbowego w Warszawie"

- przekazała w oświadczeniu prezes spółki Srebrna Małgorzata Kujda.

Do sprawy faktury wcześniej odniósł się wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, który uważa, że sprawa kolejnych publikacji „Wyborczej” ociera się już o groteskę.

Rewelacje "Wyborczej" skwitowała również rzecznik partii Beata Mazurek.

Ta faktura nie jest podstawą do dokonania płatności, bo w niej nie wiadomo, o co chodzi. Taką fakturę każdy może wystawić każdemu

- stwierdziła.

Sensacje wyśmiał w rozmowie z TVN24 także Marcin Horała (PiS):

Nie chodzi o to, żeby wyprodukować taką fakturę, bo każdy może napisać, wziąć kawałek papieru i wydrukować. W każdej tego rodzaju sytuacji chodziłoby o to, żeby te koszty udokumentować, żeby przedstawić rachunki za przejazdy, za noclegi

- podkreślił.

Zdaniem posła PiS "nie ma w Polsce firmy, w której księgowa by zaakceptowała tę fakturę".

Tymczasem internauci odkryli pewną ciekawostkę. Okazuje się bowiem, że są dwie spółki Nuneaton: Nuneaton sp. z o.o. i Nuneaton sp.k. Co więcej: na fakturze widnieje nazwa oraz NIP firmy Nuneaton sp. z o.o., ale adres Nuneaton sp.k.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Wyborcza #Spółka Srebrna #PiS #FV #faktura

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo